معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

نوسازی اتوبوس های فرسوده کلانشهرها در مسیر اجرا

۲۲ مهر ۱۳۹۶

در راستای اجرایی شدن مصوبه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها مبنی بر نوسازی اتوبوس های فرسوده شهری جلسه ای با حضور تنی چند از شهرداران و معاونان شهرداری ها و روسای سازمان های اتوبوسرانی و روسای شوراهای کلانشهرها و نمایندگان بانک های عامل و بانک مرکزی در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این جلسه صبح شنبه ۲۲ مهر به منظور اجرایی کردن فرآیند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری کلانشهرهای کشور از سوی معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد.

در این جلسه شهرداریهای کلانشهرها گزارشی از روند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و استفاده از تسهیلات بانک های عامل ارائه نمودند و مشکلات و موانع پیش روی این طرح بررسی شد.

یکی از مهمترین موانع، موضوع تضامینی بود که شهرداری ها می بایستی برای استفاده از تسهیلات بانک ها ارائه نمایند.

در ادامه این جلسه، با توجه به مشکلات شهرداری ها در این خصوص مقرر شد سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در راستای اجری بند(ج) تبصره(۴) قانون بودجه سال ۹۶، شرایط لازم را برای تضمین تسهیلات شهرداری ها در این بخش تا سقف اعتبارات تخصیصی فراهم آورد.

در این رابطه شهرداریها باید مصوبه شورای اسلامی شهر مبنی بر صدور اذن حقوقی برای اجرایی شدن تضمین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را اخذ و موضوع را ظرف مدت ۱۰ روز به این سازمان اعلام نمایند.

همچنین نمایندگان بانک های عامل حاضر در جلسه و نماینده بانک مرکزی نیز اعلام نمودند که در صورت رفع مشکلات پیش روی تضامین شهرداری ها و ارائه تضمین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور؛ در اسرع وقت تسهیلات مربوط به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کلانشهرها را پرداخت می نمایند.

منبع: www.imo.org.ir

  • ۲۲ مهر ۱۳۹۶
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011