معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

تا کنون ۸ شهر و ۵۲۶ روستا در کرمانشاه دچار خسارت شده اند/ اعزام تیم های امدادی از ۱۴ استان به محل حادثه

22 آبان 1396
زلزله کرمانشاه

رئیس سازمان امداد و نجات گفت : بر اساس گزارش ها تا کنون ۸ شهر و ۵۲۶ روستا در کرمانشاه آسیب دیده اند.گفتنی است ۱۳۸ و ۸۳۲ نفر (۳۳ هزار و ۳۷۹ خانوار) در شعاع ۵۰ کیلومتری کانون این زمین لرزه قرار داشتند.

** زلزله کرمانشاه  **

مرتضی سلیمی در گفت و گو با ما درباره آخرین وضعیت امداد رسانی به زلزله زدگان گفت: تعداد پس لرزه هایی که تا ساعت ۱۰ صبح حوالی استان ثلاث باباجانی رخ داده است به ۱۱۴ رسید.

به گفته وی، شهرستان‌های کرمانشاه ، قصرشیرین ، ثلاث باباجانی ، گیلان‌غرب ، سرپل‌ذهاب ، دالاهو ، اسلام‌آباد غرب و جوانرود تحت تاثیر این زمین لرزه قرار داشتند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: بر اساس گزارش ها تا کنون ۸ شهر و ۵۲۶ روستا در کرمانشاه آسیب دیده اند.گفتنی است ۱۳۸ و ۸۳۲ نفر (۳۳ هزار و ۳۷۹ خانوار) در شعاع ۵۰ کیلومتری کانون این زمین لرزه قرار داشتند.

وی اضافه کرد : تعداد مصدومان تا ساعت ۱۰ صبح به ۲ هزار ۵۰۰ نفر رسید که ۲۳ نفر از طریق هوایی به بیمارستان های اطراف انتقال داده شدند.
سلیمی بیان کرد: در حال حاضر ۱۰ فروند بالگرد امداد نجات در استان کرمانشاه حضور دارند و آماده فعالیت هستند . تیم eoc استان بلافاصله بعد از وقوع حادثه در حالت آماده باش قرار گرفته و به تمامی تیم های عملیاتی استان حالت اضطراری اعلام شد.

وی افزود: نزدیک ترین تیم های عملیاتی جهت ارزیابی اولیه به نقاط آسیب دیده به منطقه اعزام شدند و عملیات جست وجو ، نجات و تخلیه اضطراری آغاز شد و همچنین به استان‌های معین کرمانشاه نیز حالت اضطرار اعلام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان با حضور رئیس و معاونان فعال سازی شده و ارتباط ویدیو کنفرانسی با استان‌های مرکزی و غربی و معین استان کرمانشاه برقرار و به دنبال آن عملیات اسکان اضطراری در شهرستان‌های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و قصر شیرین از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد آغاز شده و پس از هماهنگی های لازم؛ تیم های عملیاتی از استان‌های معین و پشتیبان به محل حادثه اعزام شدند.

زلزله کرمانشاه

زلزله کرمانشاه

وی با اشاره به جزئیات تجهیزات و اقلام امدادی به زلزله کرمانشاه گفت : تا کنون تیم‌های امدادی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، ایلام، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، قم، کردستان، لرستان، مرکزی و همدان به محل حادثه اعزام شدند.

سلیمی افزود: ۱۶ تیم واکنش سریع ، ۳۱ تیم جستجوی سگ زنده یاب، ۴۱ تیم تخصصی آواربرداری، ۴۸ تیم تخصصی اسکان اضطراری، ۹ تیم تخصصی درمان اضطراری در این عملیات شرکت کرده و آمادگی کافی برای ارائه خدمات به هموطنان را دارند.

وی افزود: کل نیروی عملیاتی اعزامی به منطقه تا کنون ۵۹۱ نفر بوده است همچنین ۴۰ دستگاه آمبولانس، ۵۵ دستگاه خودرو کمک‌دار ، ۹ دستگاه خودروی نجات، ۲۶ هزار تخته پتو امدادی و ۱۰ هزار دستگاه چادر امدادی در طول این عملیات مورد استفاده قرار گرفته است.

 

منبع: خبرگزاری ایسکا نیوز

www.iscanews.ir

  • 22 آبان 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011