معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۴۱۹ پروژه عمرانی دهیاری های استان قزوین افتتاح شد

18 بهمن 1396
۴۱۹ پروژه عمرانی دهیاری های استان قزوین افتتاح شد

در مراسمی با حضور استاندار ۴۱۹ طرح دهیاری های استان قزوین در روستای چهل چشمه آبگرم به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، در مراسمی با حضور استاندار قزوین، سرپرست دفتر روستایی استانداری، فرماندار آوج به طور همزمان از ۴۱۹ طرح دهیاری های استان بهره برداری شد.

برای اجرای این طرح ها ۱۰۴ میلیارد تومان هزینه شده است که از این تعداد ۱۷۶ پروژه در شهرستان قزوین، ۱۰۱ پروژه در شهرستان تاکستان، ۷۶ پروژه در شهرستان بویین زهرا، ۲۲ پروژه در شهرستان آبیک، ۲۵ طرح در شهرستان البرز و ۱۹ پروژه نیز در شهرستان آوج است.

همچنین ۱۵۸ پروژه مربوط به زیرسازی و آسفالت معابر، ۱۲۷ پروژه جدول گذاری معابر، ۷۹ پروژه بازگشائی معابر و اجرای دیوار حائل و اجرای سنگفرش،۲۷ پروژه مخلوط ریزی و شن ریزی،۱۷ پروژه خدمات روستایی شامل ساماندهی مزار، غسالخانه و احداث سرویس بهداشتی عمومی هشت پروژه فضای سبز و بوستان روستایی، فضای بازی روستایی و سه پروژه ساختمان آتش نشانی و ساختمان دهیاری است.

در سال جاری ۷۵۱ طرح با ۱۳۲ میلیارد تومان توسط دهیاری های استان اجرا شده که در سال قبل این تعداد ۷۳۰ پروژه با ۹۱۰ میلیارد ریال بوده است.

از آغاز دولت یازدهم تاکنون به طور مجموع سه هزار و ۶۶ طرح عمرانی و خدماتی در روستاهای استان قزوین اجرا و به بهره برداری رسیده اند.

استاندار قزوین در آیین بهره برداری از این طرح ها با تبریک دهه مبارک فجر، گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد تغییر چهره روستاها و توسعه چشمگیر این مناطق بودیم.

زاهدی بیان کرد: توجه به توسعه روستایی از سیاست ها و اولویت های دولت تدبیر و امید در برنامه ششم توسعه است.

عبدالمحمد زاهدی با بیان اینکه توسعه مناطق روستایی باید سرعت بگیرد، افزود: باید زندگی افراد در این مناطق را اقتصادی کنیم تا شاهد مهاجرت آنان به شهرها و خالی شدن روستاها از سکنه نباشیم.

استاندار قزوین همچنین در جریان سفر یکروزه خود به آوج از ناحیه صنعتی این شهرستان و یک واحد تولیدی در حوزه بسته بندی مواد غذایی که در مرحله نصب ماشین آلات است بازدید کرد.

همچنین در مراسمی با حضور استاندار قزوین شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان آوج راه اندازی و فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد.

در جریان سفر استاندار قزوین همچنین در مراسمی نخستین نیروگاه تولید برق خانگی مددجویان کمیته امداد این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

استاندار قزوین در این سفر همچنین از طرح های اقامتگاهی-آبدرمانی در حال احداث توسط بخش خصوصی در شهر آبگرم بازدید کرد و در جریان مسایل و مشکلات مربوط به تکمیل این طرح ها قرار گرفت.

همچنین با حضور استاندار قزوین طرح های آبیاری نوین در ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی و تجمیع و یکپارچه سازی ۷۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی، کارگاه آموزش خیاطی کمیته امداد و دارالقران آبگرم در جریان سفر استاندار قزوین به آوج مورد بهره برداری قرار گرفته بودند.

مریم نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین دراین مراسم در سخنانی بیان داشت:نقش روستائیان در پیروزی و مراحل مختلف انقلاب اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی افزود: اجرای پروژه های عمرانی توسط دهیاریها در مقایسه با بسیاری از دستگاه های اجرایی، صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

  • 18 بهمن 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011