معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

زیر ساخت های گردشکری در روستاها نیازمند تقویت هستند

11 شهریور 1397

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: متاسفانه تاکنون به زیرساخت های گردشگری در روستاها پرداخته نشده است بنابراین نیازمند تقویت این حوزه هستیم.

علی فرخزاد روز یکشنبه در آیین افتتاحیه رسمی نخستین رویداد استارت آپ روستایی کشور که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، افزود: فعالیت های عمرانی قابل توجهی در روستاهای استان در دولت تدبیر و امید انجام شده تا جایی که اعتبارات تخصیص یافته از محل مالیات بر ارزش افزوده برای عمران و آبادانی این نقاط ۲ برابر اعتبارات دولتی بوده است.

وی با بیان اینکه باید توامان با توسعه زیرساخت ها در نقاط روستایی به موضوع معیشت ساکنان در این مناطق نیز توجه شود، اظهار داشت: هر میزان فعالیت های عمرانی در روستاها انجام شود اما به معیشت افراد ساکن در آنها توجه نشود می توان اذعان داشت کاری انجام نشده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اشتغال رابطه مستقیمی با معیشت دارد باید در حوزه بازاریابی و معرفی محصولات روستایی بیش از گذشته فعالیت کرد.
فرخزاد با بیان اینکه رونق گردشگری در روستاها می تواند معیشت روستاییان را تضمین کند، ادامه داد: امروز مردم با ماشینی شدن زندگی علاقه زیادی به سفر و اسکان چند روزه در روستاها دارند اما تلاش چندانی در جهت معرفی آثار تاریخی و طبیعی و جاذبه های گردشگری این مناطق صورت نگرفته است.

به گفته وی از ثبت نام های مربوط به طرح های اشتغال زایی روستایی برای دریافت تسهیلات تنها ۱۷ درصد مربوط به حوزه گردشگری می باشد که این رقم نسبت به ظرفیت های این حوزه ناچیز است.
فرخزاد یادآور شد: بسیاری از سرمایه گذاران در صورتی که بدانند با سرمایه گذاری در گردشگری روستایی، بازگشت سرمایه آنان زود رقم خواهد خورد و سود خوبی نیز خواهند داشت، برای فعالیت در این بخش متقاضی می شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در ادامه تاکید کرد: استارت آپ ها با ورود به حوزه گردشگری روستایی و اجرایی کردن ایده ها و خلاقیت های ارایه شده در این بخش می توانند گام های اساسی در رشد و توسعه روستاهای کشور بردارند.

وی ادامه داد: امروز در حوزه سرمایه گذاری روستاها باید ارتباط مستقیمی با استارت اپ ها داشته باشیم تا با ایجاد اعتماد سازی بین سرمایه گذران شاهد اجرایی شدن طرح ها و ایده های موجود در این زمینه باشیم.
این مسئول در پایان گفت: قزوین در بخش آثار ثبت شده ملی با شهری مانند اصفهان برابری می کند این که مساله می تواند فرصت خوبی را برای ایده های استارت آپی ایجاد کند.
در نخستین رویداد کسب و کار آینده روستایی منطقه یک کشور (استارت آپ ویکند) که تا ۱۳ شهریور ماه به میزبانی قزوین ادامه دارد، ۱۵۰ طرح و ایده مربوط به امور روستاها از پنج استان قزوین، گیلان، مازندران، اردبیل و زنجان ارایه شده است.

  • 11 شهریور 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011