معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

سیل، آب سد شیرین دره را از مدار مصرف بجنورد خارج کرد

16 مهر 1397

بجنورد – ایرنا – جاری شدن سیلاب و ورود گل و لای به مخزن سد شیرین دره، شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی را ناگزیر به خارج کردن آب این سد از مدار آشامیدنی شهر بجنورد کرد.

به گزارش ایرنا، حدود دو سوم آب آشامیدنی شهروندان مرکز استان خراسان شمالی از سد شیرین دره تامین می شود که اکنون ورود سیلاب به مخزن این سد، سبب کاهش شدید کیفیت آب آن شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: آب سد شیرین دره شهرستان مانه و سملقان از ۳۲ ساعت گذشته از مدار مصرف شهر بجنورد خارج شده است.
غلامحسین ساقی اظهار داشت: گل و لای موجود در آب سد، چند برابر وضعیت نرمال بود و به همین علت از مدار خارج شد که این موجب قطع آب بخشی از شهر شده است.
وی افزود: به علت کاهش ذخیره مخازن آب، بخش هایی از شهر نیز که در نواحی مرتفع قرار دارند با افت فشار آب مواجه شده اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار داشت: اکنون آبی که در شبکه شرب شهری جریان دارد، از چاه ها تامین می شود که البته برای نیاز شهر بسنده نیست.
وی افزود: البته از چند روز پیش بروز مشکل برقی در یکی از چهار ایستگاه پمپاژ در مسیر انتقال آب سد به بجنورد، سبب شد تا در زمینه تامین آب شهر دچار مشکل شویم و اکنون با ورود گل و لای سیلاب به مخزن سد، ناچار به حذف آن از مدار شدیم.
ساقی گفت: مخازن ذخیره آب بجنورد بشدت پایین آمده است اما پیش بینی می شود این وضعیت تا اواخر یکشنبه شب، به حالت نرمال برگردد و با کاهش کدورت گل و لای در آب، بتوانیم آب را تصفیه و وارد مدار کنیم.
به گفته وی، ۴۰۰ تا ۴۵۰ لیتر بر ثانیه از آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان بجنورد از سد شیرین دره تامین می شود.
وی گفت: آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان بجنورد روزانه ۶۰۰ لیتر بر ثانیه است که این رقم در روزهای پرمصرف تابستان به بیش از یکهزار لیتر بر ثانیه می رسد.
ساقی با بیان اینکه اکنون چاه های بجنورد با تمام توان وارد مدار شده اند، گفت: ۲۰۰ تا ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آب چاه وارد مدار شده است اما این کفایت مصرف ساکنان بجنورد را نمی کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از مردم خواست ضمن پرهیز از ذخیره سازی آب، مصرف خود را مدیریت کنند.
شهر بجنورد، مرکز خراسان شمالی ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد.

  • 16 مهر 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

برچسب ها : ، ،

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011