معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری شاهرود

21 اسفند 1397
اختصاص یک میلیارد تومان اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری شاهرود

حسن ترکمانی عصر یک‌شنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شاهرود به میزبانی سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان ضمن بیان اینکه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار جدید به مجموعه فرمانداری واریزشده است، ابراز داشت: با توجه پیگیری و لیست روستاهای فاقد دهیاری این مبلغ با حضور فرماندار، دستگاه‌های اجرایی و بخشداران توزیع می‌شود.
وی ضمن بیان اینکه از محل اعتبارات مالیات بر ارزش‌افزوده برای هزینه در مناطق عشایری روستاهای فاقد دهیاری طی دو مرحله اعتبارات به فرمانداری واریز و توزیع‌شده است، اضافه کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی این اعتبارات را هزینه کردند و اما برخی دیگر هنوز اقدامی انجام ندادند که برخلاف روتین اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی این مبلغ به صورت اوراق نیست بلکه نقدی است.
معاون عمرانی فرماندار شاهرود ضمن بیان اینکه با مکاتبات صورت گرفته دیوان محاسبات چنانچه دستگاه‌ها تعهدات خود را انجام ندهد اعتبارات آن‌ها برگشت خواهد خورد، ابراز داشت: دستگاه‌های اجرایی مانند آب و فاضلاب روستایی، امور عشایر و بنیاد مسکن اگر کار را انجام ندهند مبلغ اعتبارات آن‌ها عودت داده‌شده و به دستگاه‌های اجرایی که کار انجام دادند تخصیص خواهد یافت.
ترکمانی با بیان اینکه بخشداران موظف هستند پیگیری‌های لازم را برای توزیع اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان انجام دهند، ابراز داشت: سر جمع اعتبارات توزیع‌شده یک میلیارد و ۷۴۵ میلون تومان را شامل می‌شود که امور عشایری مبلغ خود را هزینه کرده اما امور آب و بنیاد مسکن هنوز مستندات لازم را ارائه نکرده‌اند.
وی اضافه کرد: اخطاریه کمیته برنامه‌ریزی مبنی بر این است که اگر تا یک هفته دیگر دو دستگاه مذکور وضعیت خود را تعیین تکلیف نکنند قطعاً این اعتبارات جابه جا شده و به دستگاه‌های اجرایی نظیر امور عشایری اعطا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر

  • 21 اسفند 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011