خطر رانش در روستاهای شهرستان بویراحمد

۲۱ فروردین ۱۳۹۸
خطر رانش در روستاهای شهرستان بویراحمد

شاهرخ کناری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از دو هزار روستا دارد و میانگین جمعیت روستایی آن بالای ۴۶ درصد است.
وی با بیان اینکه در بارش‌های اخیر میزان بارش در شهرستان مرکز استان در برخی ایستگاه‌ها به یک هزار و ۴۰۰ میلی متر رسید، افزود: در حوادث اخیر، حضور و دغدغه مسئولان استانی، مردم و دهیاران برای مدیریت بحران موثر بوده است.
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: با وجود میزان بی سابقه بارش‌ها، مدیریت آگاهانه در حوادث اخیر سبب شد خسارت‌های جانی و مالی به حداقل ممکن برسد.
کناری عنوان کرد: در سیل‌های اخیر، ۱۵ سورتی پرواز توسط هلال احمر و هوانیروز در شهرستان بویراحمد با هدف خدمات‌رسانی به روستاهای سیل‌زده انجام شد.
وی بیان کرد: در حوادث اخیر، برخی روستاها از جمله آبیدک زیلایی را سیل با خاک یکسان کرد و ۲۰۰ راس دام متعلق به اهالی این روستا تلف شد.
فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: برخی روستاهای این شهرستان در معرض خطر رانش قرار دارند که باید هر چه سریع‌تر جابجا شوند.
کناری ابراز کرد: در این حوادث، ۳۰ کیلومتر جاده دسترسی به اراضی کشاورزی تخریب شد و یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در شهرستان بویراحمد نیازمند بازسازی و تعمیر است.
وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ روستا در روزهای اولیه سیل آنتن تلفن همراه نداشت، ادامه داد: سیل در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، شیلات و راهسازی خسارات فراوانی به شهرستان بویراحمد وارد کرده است.

منبع : تسنیم 

  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011