معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

مسیر ارتباطی ۲۸۶ روستای آذربایجان غربی آسفالت شد

6 اردیبهشت 1398
مسیر ارتباطی 286 روستای آذربایجان غربی آسفالت شد .

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: طی ۲۰ سال گذشته مسیر ارتباطی ۲۸۶ روستای این استان از مسیر آسفالت برخوردار شده است.
محمود بدلی افزود : با اجرای طرح آسفالت مسیر روستایی بیش از ۱۱ هزار خانوار روستایی از مسیر مناسب برای رفت و آمد برخوردار شده اند.
وی ادامه داد: در این مدت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمربع مسیر روستایی با استفاده از قیر یارانه ای آسفالت شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۶ هزار تُن قیر یارانه ای برای اجرای این طرح ها به آذربایجان غربی اختصاص یافته است، اعلام کرد: برای این امر بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
بدلی با اشاره به اینکه اجرای طرح هادی روستایی از دیگر اقدامات موثر دولت در آبادانی روستاهاست، اظهار داشت: این طرح با تلاش مسوولان و توجه ویژه دولت در ۵۸۶ روستای این استان اجرایی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: اجرای سنگ فرش و آسفالت ، احداث پیاده راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل بند، آماده سازی اراضی پیش بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام می شود.

به گزارش ایرنا در مجموع ۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ روستا از آنها بالای ۲۰ خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می گیرد.

پایه چنین طرح هایی در کشور از سال ۱۳۶۲ هجری شمسی و تحت عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت به اجرا گذاشته شد و در سال های بعد به خصوص از سال ۱۳۶۶ هجری شمسی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری شد.
تجدید حیات و هدایت روستاها از ابعاد کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جمله اهداف مورد نظر در طرح های مذکور است.
این استان مرزی دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۵.۴ درصد در مناطق شهری سکونت دارند.

 

به گزارش ایرنا

  • 6 اردیبهشت 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011