معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

امسال شاهد افزایش اعتبارات برای شهرداری ها و دهیاری ها خواهیم بود

15 اردیبهشت 1398
امسال شاهد افزایش اعتبارات برای شهرداری ها و دهیاری ها خواهیم بود.

معاون عمرانی وزیر کشور ، گفت: امسال شاهد افزایش اعتبارات برای شهرداری ها و دهیاری ها خواهیم بود .

مهدی جمالی نژاد در همایش دهیاران و شهرداران در بجنورد اظهار کرد : از ابتدای تاسیس روستاها تاکنون بیش از بیست هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های کشور تخصیص یافته است که بیش از ۷۵ درصد این اعتبارات در دوره وزارت دکتر رحمانی فضلی بوده است که نشان دهنده توجه ویژه وی به روستاها می باشد.

وی افزود: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری مرحله اول پرداخت اعتبارات به تمامی دهیاری ها و شهرداری های کشور انجام می شود.

وی با اشاره به پیش بینی اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای بحث پسماند کشور، تصریح کرد: در بسیاری از استان ها مشکل پسماند حل شده و تنها در چند استان باقیمانده که یکی از استان ها خراسان شمالی است که تلاش می کنیم بخش قابل توجهی از این اعتبارات به این استان اختصاص یابد.

جمالی نژاد در ادامه به آخرین جزئیات آیین نامه استخدامی دهیاری ها و شهرداری ها اشاره داشت و افزود: این آیین نامه در کمیسیون اجتماعی دولت در حال پیگیری است.

وی خاطر نشان کرد: با ایجاد امنیت شغلی در دهیاری ها و شهرداری ها فرصت خدمتگزاری به مردم در شهر و روستا بیشتر از گذشته خواهد شد.

حل و فصل مشکل پرداخت پاداش آموزش به دهیاران و افزایش فوق العاده عمران دهیاری ها از دیگر مطالب مطرح شده توسط معاون عمرانی وزیر کشور بود.

مهدی جمالی نژاد در ادامه با تاکید بر بهره مندی دهیاری ها و شهرداری ها از ظرفیت اوراق مشارکت ، افزود: امسال این ظرفیت دوبرابر شده و ارزش آن ۸ هزار میلیارد تومان است.

وی همچنین خطاب به دهیاران و شهرداران حاضر در مراسم گفت : به پروژه های مشترک با قابلیت اجرایی ، تسهیلات کم بهره اختصاص می یابد.

وی افزود: پرداخت تسهیلات کم بهره به دهیاری و شهرداری ها از دیگر اقداماتی است که امسال انجام می شود و شهرداری ها و یا چندین دهیاری می توانند این تسهیلات را اخذ کرده و با یکدیگر پروژه های مشارکتی انجام دهند.

 

به گزارش ایسنا

  • 15 اردیبهشت 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011