اجرای فاز اول طرح هادی در ۳۸ روستای کاشان

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
اجرای فاز اول طرح هادی در 38 روستای کاشان

بهروز ستاری اظهار داشت: در فاز اول طرح هادی اقدام به آسفالت معابر روستایی با تخصیص قیر رایگان از سال ۹۴-۹۵ کردیم و تاکنون بالغ بر ۴۰۰ هزار متر مربع از معابر روستایی را آسفالت کردیم.

وی به ۱۱۴ سکونتگاه روستایی در شهرستان کاشان و ۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در این شهرستان اشاره کرد و افزود: برای تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تاکنون طرح هادی تهیه و تصویب شده است که در قالب آن بتوانیم اقدام به آزادسازی معابر، جدول گذاری، پیاده رو سازی و سنگ فرش کنیم.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کاشان افزود : با توجه به وسعت روستا طرح هادی در چندین فاز به اجرا در می آید که بدنبال اجرای این طرح تاکنون ۲۰ درصد از معابر روستایی را آزاد سازی کردیم .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ روستا از شهرستان کاشان قابلیت اجرای طرح بوم گردی و گردشگری را دارد ، ادامه داد : در حال حاضر کار بوم گردی و گردشگری در روستای نشلج کاشان که دارای بافت با ارزش تاریخی است ، با تخصیص اعتبارات ملی در دست اقدام است که نماسازی و سنگ فرش آن در حال اجرا است.
تخصیص ۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ۲ هزار و ۵۳۱ مسکن روستایی وی از احیاء بافت فرسوده روستاهای کاشان در قالب طرح هادی خبر داد و تصریح کرد: بالغ بر ۵۰ درصد از روستاهای این شهرستان بافت فرسوده است که نیاز به نوسازی و احیاء دارد .

ستاری با اعلام اینکه تاکنون بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان به منظور بهسازی و نوسازی ۲ هزار و ۵۳۱ مسکن روستایی در کاشان اختصاص یافته است ، گفت: در قالب بهسازی و نوسازی مساکن روستایی وام ۲۵ میلیون تومانی به روستائیان داوطلب داده میشد که امسال با افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی مبلغ وام، امکان تسریع در ساخت و سازهای مساکن روستایی هست.
مدیر بنیاد مسکن روستایی کاشان که از ابلاغ سفته های زنجیره ای برای ضمانت وام های روستایی در اواخر سال گذشته خبر داد ، گفت : با توجه به اینکه عمده مشکل روستائیان در دریافت وام های روستایی ضمانت های بانکی بود که باید دو ضامن کارمند ارائه می کردند و از اواخر سال گذشته طبق دستورالعمل قانونی روستائیان میتوانند با ارائه سفته های زنجیره ای وام را دریافت کنند اما هنوز اقدامی از سوی بانک ها را شاهد نیستیم .
وی گفت : بالای ۱۰ هزار جلد سند در راستای سند دار کردن خانه های روستایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تاکنون صادر شده است.

 

منبع : تابناک

  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011