دستورالعمل نحوه تعيين حقوق و مزاياي دهياران در سال 1398

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
نحوه تعيين حقوق و مزاياي دهياران در سال 1398

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از ابلاغ دستورالعمل نحوه تعيين حقوق و مزاياي دهياران در سال جاري از سوي دكتر جمالي نژاد به استانداران‌ سراسر كشور خبر داد .

سعيد‌رضا جندقيان با بيان اين مطلب گفت: دستورالعمل نحوه تعيين حقوق و مزاياي دهياران به‌منظور ساماندهي و انتظام‌بخشي به نحوه محاسبه و پرداخت حقوق و مزاياي دهياران (اعم از تمام‌وقت و پاره‌وقت) و ايجاد وحدت رويه در اين‌خصوص ، در 21 ماده و سه تبصره تهيه و به استانداري‌ها ابلاغ شده است.

وي در خصوص مفاد اين دستورالعمل گفت :
بر اساس ماده يك اين دستورالعمل، حقوق مبناي دهياران براي دهياري‌هاي درجه يك تا 6 در بدو به‌كارگيري به ميزان حداقل مزد مصوب شوراي عالي كار در سال جاري تعيين مي‌شود كه اين رقم، براي دهياران تمام‌وقت، در سال جاري روزانه به ميزان 505 هزار و 627 ريال تعيين شده است و در صورتي‌كه يك‌سال از خدمت دهيار گذشته‌ باشد، روزانه يك پايه به مبلغ 23 هزارو 333 ريال اضافه خواهد شد.

جندقيان در ادامه توضيح داد: همچون سال گذشته دهياراني كه بيش از دو سال از سابقه فعاليت آن‌ها در سمت دهيار مي‌گذرد علاوه بر يك حقوق پايه، به ازاي هر سال سابقه خدمت در دهياري ، از افزايش سنواتي معادل دو درصد حقوق مبناي سال جاري برخوردار خواهند شد.
وي افزود: به تمامي دهياران كشور فوق‌العاده‌اي با عنوان«فوق‌العاده شغل» بر اساس مدرك تحصيلي دهياران و فوق‌العاده‌اي با عنوان «مزاياي سرپرستي» بر اساس درجه دهياري‌، پرداخت خواهد شد.
معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در ادامه اظهار كرد:‌ حسب شاخص‌هاي كارايي ، به دهياران واجد شرايط فوق‌العاده‌اي تحت عنوان «فوق‌العاده كار‌ايي» متناسب با درآمد دهياري، ميزان كارايي و بهره‌وري دهيار و اجراي عمليات عمراني دهياري پرداخت خواهد شد.

جندقيان افزود: شاخص‌هايي كه در اين دستورالعمل براي پرداخت فوق‌العاده كارايي پيش‌بيني شده ، ارزيابي عملكرد دهياري‌ها و پيشرفت عمليات عمراني مي‌باشد. چنان‌چه دهياري بر اساس شاخص‌هاي مندرج در نظامنامه ارزيابي عملكرد دهياري‌ها ، جزء 10درصد از دهياري‌هاي استان كه حايز بالاترين امتياز شده‌اند، باشد با اخذ تأييدية دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري ، دهيار از فوق‌العاده كارايي ، برخوردار خواهد شد.

وي همچنين اضافه كرد: چنان‌چه عملیات عمرانی در طول یک سال و در دوره خدمت دهیار طبق برنامه‌های مصوب و در قالب بودجه مصوب انجام شده‌باشد، براساس اعتبارات دهياري و ضريب فوق‌العاده عمران، فوق‌العاده‌اي با عنوان فوق‌العاده عمران به دهيار ، قابل پرداخت مي‌باشد كه اين فوق‌العاده عمران كه سالانه به دهيار پرداخت مي‌شود ، نباید از چهار برابر مجموع حقوق مبنای ماهانه او بیشتر باشد و اين در حالي‌ است كه سقف تعيين شده در سال گذشته، سه برابر تعيين شده‌ بود .

جندقيان ، بهره‌مندي دهياران ازمبلغي با عنوان پاداش آموزش را به عنوان يكي از ويژگي‌هاي دستورالعمل سال جاري عنوان نمود و گفت: براين اساس، چنان‌چه دهيار در دوره‌هاي آموزشي مصوب، شركت و گواهي آموزشي معتبر از مراجع ذي‌صلاح اخذ نموده‌باشد ، در پايان سال(در صورت تأمين اعتبار) ، به ازاي هر ساعت حضور در دوره‌هاي آموزشي ، فوق‌العاده‌اي با عنوان پاداش آموزش ، براساس فرمول مندرج در ماده مربوط ، محاسبه و به دهيار پرداخت مي‌شود .

وي افزود: در مورد ساير مزاياي پيش‌بيني نشده در اين دستورالعمل، قوانين و مقررات مندرج در قانون كار و تأمين اجتماعي ملاك عمل خواهد بود.

جندقيان در پايان تأكيد نمود: اجراي اين دستورالعمل و نظارت كامل بر مفاد آن بر عهده معاونين امور عمراني استانداري‌هاي كشور مي‌باشد.

 

✅ دریافت pdf دستورالعمل

 دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در سال 1398

 

 

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011