معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای مسئولین امور فنی دهیاری‌ها بازنگری و ابلاغ شد

26 تیر 1398
دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای مسئولین امور فنی دهیاری‌ها بازنگری و ابلاغ شد

سعیدرضا جندقیان بیدگلی ضمن اعلام این خبر عنوان نمود : در راستای ساماندهی و انتظام‌بخشی به نحوه محاسبه و پرداخت حقوق و مزایای مسئولین امور فنی دهیاری‌ها ، این دستورالعمل در ۱۶ ماده و سه تبصره به استانداری‌ها ابلاغ شده است .
وی ضمن اشاره به دستورالعمل ابلاغی پیشین در سال   ۱۳۹۶ ، مصوبات جدید شورای‌عالی کار را در زمینه میزان کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار ، کمک هزینه عائله‌مندی ، حق مسکن و … ملاک عمل برای پرداخت دانست.

وی اضافه کرد : در سال جاری به‌منظور ارج نهادن به سوابق تجربی این عزیزان ، مسئولین امور فنی که بیش از دو سال از سابقه فعالیت آن‌ها در سمت مذکور می‌گذرد، علاوه بر یک پایه (سنوات)، به ازای هر سال سابقه خدمت در این سمت، از «افزایش سنواتی» معادل دو درصد (۲%) حقوق مبنای سال جاری، برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به پرداخت «فوق‌العاده شغل» و «فوق‌العاده کارآیی»، تأکید نمود : فوق‌العاده شغل ، با لحاظ تحصیلات مسئولین امور فنی و فوق‌العاده کارآیی تا ۵۰درصد حداقل حقوق برای حداکثر ۲ بار در سال و منوط به پیش‌بینی اعتبار در بودجه سالانه ، رعایت قوانین و مقررات موضوعه و متناسب با درآمد دهیاری قابل پرداخت می‌باشد .

جندقیان بیدگلی درخصوص نحوه پرداخت اضافه کاری به مسئولین امور فنی دهیاری‌ها گفت : به مسئولین امور فنی دهیاری‌ها که علاوه بر ساعات مقرر اداری انجام وظیفه نمایند، همچون سنوات گذشته ، اضافه‌کاری به‌میزان حداکثر ساعات تعیین شده متناسب با جمعیت روستاهای تحت پوشش وفق ماده ۱۳ دستورالعمل پرداخت می‌شود .

وی ادامه داد : همچنین وفق تبصره های ذیل ماده مذکور ، مبنای محاسبه اضافه‌کار براساس جدول ذیل این ماده ، تا تعداد ۱۰ دهیاری می‌باشد و برای مسئولین امور فنی که مسئولیت بیش از ۱۰ دهیاری را بر عهده دارند در صورت تأمین اعتبار، به ازاء هر دهیاری ۵ ساعت اضافه‌کار ، مازاد بر میزان پیش‌بینی شده در دستورالعمل ، قابل پرداخت خواهد ‌بود و در هر صورت میزان اضافه‌کار پرداختی به مسئول امور فنی نباید از ۱۲۰ ساعت در ماه تجاوز نماید .

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه اظهار کرد : از دیگر تغییراتی که در این دستورالعمل صورت‌گرفته بهره‌مندی مسئولین امور فنی دهیاری‌ها ازم بلغی با عنوان «پاداش آموزش» است . براساس این تغییر ، چنان‌چه مسئول امور فنی ، در دوره‌های آموزشی مصوب ، شرکت و گواهی آموزشی معتبر از مراجع ذی‌صلاح اخذ نموده‌باشد ، در صورت تأمین اعتبار در پایان سال به ازای هر ساعت حضور در دوره‌های آموزشی، فوق‌العاده‌ای با عنوان پاداش آموزش، براساس فرمول مندرج در ماده ۱۴، محاسبه و به وی پرداخت می‌شود.
جندقیان همچنین متذکر شد : در مورد سایر مزایای پیش‌بینی نشده در دستورالعمل نیز قوانین و مقررات مندرج در قانون کار و تأمین اجتماعی ملاک عمل برای دهیاری‌ها خواهد بود.
وی در پایان گفت : مسئولیت نظارت بر مفاد دستورالعمل موصوف، بر عهده معاونین امور عمرانی استانداری‌های کشور می‌باشد.

 

منبع : به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور


🔴 برای سفارش محصولات مدیریت روستا لطفا بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید

تماس: ۰۱۱۳۲۲۹۰۱۳۴ در ساعات کاری(۸:۳۰ الی ۱۶) و در ساعات غیراداری با شماره ۰۹۱۱۶۶۶۲۲۰۸ آقای مهدی زاده تماس حاصل نمایید.

 

  • 26 تیر 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011