معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

ابلاغ تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و جمعیت هلال

10 مرداد 1398
جمعیت هلال احمر

مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تهیه شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه همکاری مشترک این سازمان و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و ابلاغ آن به استانداری ها خبر داد.

اشکان جعفر کریمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: این شیوه‌نامه در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و به منظور تسهیل در فرآیند اجرای مفاد آن در روستاها، تهیه و تدوین شده است.
وی تبیین فرآیند جذب و آموزش دهیاران، اعضای شورای اسلامی و ساکنین روستا و راه‌اندازی خانه‌های هلال را از جمله اهداف تدوین این شیوه‌نامه اجرایی عنوان نمود و اظهار نمود: این شیوه‌نامه مشتمل بر تعاریف، ساختار تشکیلاتی، فرآیند اجرا و همچنین اقدامات اجرایی برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت نیروهای داوطلب در کمک به مدیریت بحران در مناطق روستایی می‌باشد.
مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، جذب ساکنین متقاضی داوطلب در روستا، احصاء و تجهیز اقلام امداد و نجات با مشارکت خیرین و داوطلبان، راه‌اندازی پایگاه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی در زمان بروز حوادث را از جمله اقدامات اجرایی این شیوه‌نامه ذکر نمود.
کریمی،‌ هماهنگی برای تامین اقلام امداد و نجات مورد نیاز، جلب مشارکت خیرین ساکن در روستاها برای حمایت از پروژه‌های داوطلبی اجرا شده در روستا، انجام مانورهای آموزشی و امداد و نجات و اجرای پروژه های داوطلبی محرومیت زدا و سلامت محور را دیگر اقدامات اجرایی برشمرد که با توجه به شیوه نامه ابلاغی می بایست به طور مشترک توسط دهیاری و هلال احمر انجام پذیرد.
وی در پایان ابراز امیدواری نمود با توجه به تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌های کشور و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و همچنین شیوه نامه اجرایی آن، اقدامات مناسبی در روستاها با استفاده از ظرفیت دهیاریها برای ارتقای تاب‌آوری جامعه روستایی در مواقع بروز بحران انجام پذیرد.

 

منبع : سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

  • 10 مرداد 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011