معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

روستای بریس

۳ مرداد ۱۳۹۹
روستای بریس

 روستای بریس از توابع بخش ویلکیج ، شهرستان نمین از استان اردبیل می باشد که در پشت کوههای طالش و در دامنه کوههای باغرو ونیز در دامنه جنگل سرسبز فندقلو نمین در جوار روستاهای نیارق – سقزچی – سوها – گرمه چشمه قرار دارد اکثر مردان روستای بریس خارج از روستا بیشتر به کارهای پیمانکاری ساختمان مشغول هستند .

روستای بریس طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۴۰۱ نفر  جمعیت دارد . اهل روستا مردمانی آرام  ومهمان نواز و تحصیلکرده می باشند. روستای بریس یک دهیار و ۵ عضو شورا دارد و دارای پایگاه مقاومت بسیج به فرماندهی جناب آقای پرویز جعفری که دارای تحصیلات فوق لیسانس حقوق و از چهره های تاثیر گذار این روستا می باشد و از امکانات اولیه این روستا میتوان به خانه بهداشت – ۲ باب ساختمان مسجد ، یک مسجد جامع و یک مسجد صاحب الزمان تازه ساخت و زیبا – مدرسه راهنمائی وابتدائی به نام  مدرسه شهید زنده دل  و مخابرات اشاره کرد.

از آثار تاریخی این روستا می‌توان به تپه بریس و گورستان روستا اشاره کرد. این روستا دارای طبیعت های بکری می باشد که در دامنه جنگل وجود دارند همچنین از روستاهای مهم و استراتژیکِ دوران قدیم بوده و در زمان های دور، از هجوم قبایل در امان بوده است و به دلیل تپه باستانی ، این روستا در میان روستای اطراف از اهمیت زیادی برخوردار است.

خان های زیادی در این روستا ساکن بوده اند که به کل منطقه احاطه داشتند که هنوز هم که هنوزه کل دارائی از آنها بجا مانده است ، شمال این روستا به کوههای طالش و باقرو می رسد که در قدیم امرار معاش این روستا از جنگل نیز تامین می شده و نیز دارای چشمه های طبیعی آب بوده که اکثراً در بخشهای کشاورزی استفاده می شوند ، کشاورزان به طور عمده به کشت سیب زمبنب می پردازند . نامهای این چشمه ها از نامهای جذاب و قدیمی از جمله : ممد جعفر بلاغی ، ساری گوزه ، شرقان ، وغیره…..بوده است.

جناب آقای  پرویز جعفری بریس از سال ۸۵ دهیار روستا می باشند و از زمان شروع به خدمت پروژه های عمرانی زیادی در کارنامه خود دارند . مدرک تحصیلی آقای جعفری ارشد حقوق جزا و  دانشجو مقطع دکترا  رشته حقوق بین اللمل عمومی میباشند .

 

🟢🟢🟢جهت مشاهده تصاویر بر روی آنها کلیک کنید :

 

نام دهیار :  پرویز جعفری بریس

روستا : بریس

استان :  اردبیل

شهرستان : نمین

بخشداری : ویلکیج

دهستان : ویلکیج مرکزی

درجه دهیاری : ۳

   • ۳ مرداد ۱۳۹۹
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011