معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

گازرسانی به ۲۲۲ روستای مرزی خراسان جنوبی در دست اجرا است

2 آذر 1399

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: در ادامه نهضت گازرسانی اکنون ۴۰۲ روستا در چهار شهرستان مرزی استان از گاز طبیعی بهره مند هستند و گازرسانی به ۲۲۲ روستای دیگر این شهرستان ها در دست اجرا است.

سید محمود هاشمی روز شنبه به رسانه ها اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته و تلاش کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی در حال حاضر ۴۰۲ روستا با جمعیت بیش از ۲۸ هزار و ۶۹۵ خانوار در چهار شهرستان مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
وی افزود: با تلاش های صورت گرفته گازرسانی به ۲۲۲ روستای دیگر با جمعیت بیش از ۲۱ هزار و ۴۱۶ خانوار در این شهرستان ها در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با تاکید بر اهمیت گازرسانی به روستاهای مرزی گفت: با بهره مندی روستاهای مرزی از گاز طبیعی، علاوه بر ایجاد آسایش و رفاه، به میزان قابل توجهی از قاچاق سوخت از طریق مرزها نیز جلوگیری می شود.
وی بیان کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور به شمار می آید و دارای بیشترین مرز مشترک با کشور افغانستان است که با اجرای پروژه های متعدد گازرسانی، اکثر روستاهای مرزی دارای قابلیت گازرسانی از این نعمت طبیعی بهره مند شده اند.
هاشمی گفت: در حال حاضر از مجموع ۹۵۱ روستای گازدار استان، تعداد ۷۳۶ روستا در سه سال اخیر به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند.
وی رشد چشمگیر گازرسانی به روستاها را مرهون فعالیت های کارکنان شرکت گاز استان و حمایت های شرکت ملی گاز ایران دانست و تاکید کرد: نهضت گازرسانی در خراسان جنوبی حاصل زحمات کارکنانی است که در اقصی نقاط استان برای روشن شدن مشعل گاز در حال تلاش و کوشش هستند.
استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بیش از ۴۰ درصد جمعیت این استان در مناطق روستایی ساکن هستند.

منبع:ایرنا

  • 2 آذر 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011