معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

راه ارتباطی ۱۰۰ روستای کردستان بازگشایی شد

8 آذر 1399

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: راه ارتباطی ۱۰۰ روستای این استان که پنجشنبه شب در پی بارش سنگین برف و کولاک شدید مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شد ولی راه ۶۰ روستا همچنان مسدود است.

محمدراشد مدرس‌گرجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه راه ارتباطی ۱۶۰ روستا بدلیل بارش برف در چند شهرستان شمال این استان مسدود شده بود، اظهار داشت: با تلاش راهداران تا اواخر دیشب ارتباط ۱۵۰ آبادی وصل شد.

وی اضافه کرد: دیشب مجددا بخاطر وزش باد و بروز کولاک، راه ارتباطی ۵۰ روستا قطع شد که با احتساب راه ۱۰ روستای باقی مانده از روز گذشته، اکنون ۶۰ روستا ارتباطی با مرکز ندارند البته راهداران مشغول بازگشایی راه ارتباطی روستاهای باقی مانده در شهرستان سقز هستند که انتظار می‌رود در صورت فروکش شدن کولاک تا اواخر وقت امروز این کار صورت گیرد.

مدرس‌گرجی افزود: از شامگاه پنجشنبه تاکنون به علت بارش سنگین برف در محور سقز – دیواندره و سقز به بانه عمده تمرکز راهداران در این نقاط متمرکز بود بطوریکه در ۴۸ ساعت گذشته ۱۰ هزار و ۸۵۴ کیلومتر باند در محورهای شهری و روستایی این استان برف‌روبی شده است.

مدرس‌گرجی با بیان اینکه این میزان برف روبی شامل هشت هزار و ۸۲۴ کیلومتر در راه‌های بین شهری و اصلی و ۲ هزار و ۳۰ کیلومتر در راه‌های روستایی است، یادآور شد: رهاسازی ۶۴۱ دستگاه خودرو از دامان برف  و اسکان ۴۰ نفر در راهدارخانه‌ها از دیگر خدمات ارایه شده راهداران در این مدت است.

وی تاکید کرد: طبق اعلام هواشناسی کردستان بارش برف و باران در نقاط مختلف استان تا صبح دوشنبه ادامه دارد اما هم اکنون بارش در تمام محورهای استان قطع شده و تنها پدیده موجود در آنها کاهش دید بر اثر مه و کولاک شدید است.

طرح زمستانی راهداری همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز شد.

در طرح زمستانی سال گذشته  ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت آماده باش و ۲۴ ساعت در خدمت مسافران هستند.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

  • 8 آذر 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011