معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اینترنت پرسرعت تا پایان سال در همه روستا‌های بالای ۲۰خانوار

11 آذر 1399

آذری جهرمی: اینترنت پرسرعت تا پایان سال به همه روستا‌های بالای ۲۰خانوار می‌رسدوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شده است تا با رفع برخی کاستی‌ها در تعدادی از استان‌ها، همه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور تا پایان سال تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گیرند.

محمدجواد آذری جهرمی روز سه شنبه در جلسه پیگیری اجرای طرح‌های توسعه ارتباطات و اینترنت در استان زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: در سال ۹۶ بخش عمده‌ای از مناطق روستایی در کشور اینترنت نداشتند، اگر بلای کرونا در سال‌های قبل مثلا سال ۹۵ به وجود می‌آمد، با وجود عدم دسترسی به اینترنت، چه اتفاقاتی می‌افتاد و چه میزان از دانش آموزان در سطح کشور از تحصیل باز می‌ماندند و چه میزان سلامت افراد به دلیل عدم گسترش اینترنت، دچار مشکل می‌شد؟

وی با بیان اینکه تلاش‌های زیادی برای گسترش ارتباطات در سطح کشور انجام شده است، اظهار داشت: در مواردی تصاویری منتشر می‌شود که در یک منطقه‌ای اینترنت وجود ندارد، متاسفانه برخی رسانه‌های داخلی که بعضا بودجه خود را هم از نهاد‌های انقلابی می‌گیرند، شروع می‌کنند به نقد کردن که حق هم دارند، ولی خدمات انجام شده را منعکس نمی‌کنند و ضد انقلاب هم از این وضعیت سواستفاده و سیاه نمایی می‌کند که انگار هیچ اتفاقی در کشور نیفتاده است.
بیشتر بخوانید: تضعیف اینترنت موبایل با تصرف غیرقانونی آنتن‌هاآذری جهرمی گفت: البته انعکاس کاستی‌ها و کمبود‌ها از سوی رسانه‌ها یک فرصت است و من به همکاران گفته ام که هر عکسی که منتشر می‌شود، مشکل را پی گیری کنند چرا که مردم وقتی می‌بینند یک مسئول با همه ظرفیت هایش برای حل مشکل و اشکالات پای کار است، خشنود می‌شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: آنانی که سیاه نمایی می‌کنند به تصور باطل خودشان علاقه‌مند هستند چنین منعکس کنند که این مجموعه کارایی و دلسوزی ندارد، ولی ما از همین فرصت برای نمایش کارآمدی استفاده می‌کنیم.

استاندار زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه براساس برنامه ریزی‌ها قرار بود تا پایان آبان امسال ۴۴ سایت توسعه شبکه ارتباطات درمناطق روستایی این استان راه اندازی شود، گفت: با مجموعه اقدامات انجام شده تعداد ۷۰ سایت تا کنون در استان راه اندازی شده است که در نتیجه آن ۹۵ روستا تحت پوشش اینترنت قرار گرفتند.

فتح الله حقیقی خاطرنشان کرد: بر پایه برنامه تدوین شده، ایجاد و ارتقای ۹۹ سایت برای گسترش اینترنت در مناطق روستایی استان تا پایان امسال هدف گذاری شده بود که با وجود اقدامات و پی گیرها، عملیاتی شدن آن‌ها پیش از موعد و در دهه فجر به تمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه با تکمیل و راه اندازی و ارتقای این سایت ها، ۱۵ هزار خانوار و ۲۵۰مدرسه روستایی در استان زنجان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند، افزود: برای اجرای این طرح‌ها بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

حامد سرائی، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه در اجرای مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زنجان، جلوتر از برنامه هستیم، گفت: تا کنون با اجرای طرح ها، بیش از ۱۱ هزا خانوار روستایی در این استان با جمعیت ۳۸ هزار نفر به اینترنت پر سرعت دسترسی پیدا کرده اند.

طی سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زنجان در شهریور امسال، مقرر شد توسعه شبکه ارتباطات در مناطق روستایی فاقد اینترنت این استان در سه مرحله تا پایان امسال عملیاتی شود.
منبع: ایرنا

  • 11 آذر 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011