معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

نشست هماهنگی ثبت اطلاعات پروژه های کالبدی و زیرساختی حاشیه نشینی ۳۵ شهر در سامانه نظارت بر طرح های عمرانی تشکیل شد

6 اردیبهشت 1400

 

نشست ویدیوکنفرانسی کارگروه ویژه رفع نیازهای فیزیکی کالبدی محلات هدف حاشیه نشین با موضوع درج اطلاعات پروژه های کالبدی و زیرساختی حاشیه نشینی ۳۵ شهر هدف در سامانه نظارت بر طرح های عمرانی وزارت کشور به ریاست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و با حضور شهرداران این شهرها تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،‌ به منظور ساماندهی محلات هدف حاشیه نشین در شهرها در قالب شناسایی نیازهای هر یک از این محلات توسط دفاتر تسهیل گری اجتماعی، انواع پروژه های کالبدی و زیرساختی، اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی و … در این محلات شناسایی گردید و برنامه اقدام مشترک برای اجرایی شدن در این محلات تهیه و ملاک عمل دستگاه های مسوول قرار گرفته است.

در مجموع بیش از ۲۵۰۰ پروژه در ۲۰۵ محله شناسایی شد که ۱۴۸۷ پروژه آن، پروژه های کالبدی و زیرساختی بوده که توسط شهرداریها می بایست عملیاتی و اجرایی شوند.

پس از برگزاری نشست های کارشناسی و ابلاغ طرح ها و پروژه های مذکور به دستگاه های اجرایی و عملیاتی نمودن آنها، نشست های مشترکی تشکیل و ابعاد و جنبه های مختلف موضوع تشریح و در خصوص آنها تبادل نظر صورت گرفته است.

در این راستا به منظور پایش پیشرفت فیزیکی پروژه های مذکور در سامانه نظارت بر طرح های عمرانی وزارت کشور، بخش ویژه ای در این سامانه پیش بینی شده که برای تشریح ابعاد آن نشست تخصصی در روز چهارم اردیبهشت تشکیل شد.

 دراین جلسه که با موضوع ثبت اطلاعات پروژه های کالبدی و زیرساختی حاشیه نشینی ۳۵ شهر هدف در سامانه نظارت بر طرح های عمرانی وزارت کشور تشکیل شد، دستورالعمل ورود اطلاعات پروژه های حاشیه نشینی در سامانه نظارت بر طرح های عمرانی وزارت کشور تشریح و به پرسشهای مطرح پاسخ داده شد.

در ادامه مقرر شد شهرداری های مشمول پروژه های حاشیه نشینی در اسرع وقت اطلاعات پروژه ها و آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی آنها را در سامانه نظارت بر طرح های عمرانی وزات کشور بارگذاری نمایند.

همچنین پس از تبادل نظر حاضران در جلسه، مقرر شد با توجه به اینکه برخی از پروژه های دارای اولویت شهرداری ها در فهرست پروژه های بارگذاری شده نمی باشند، شهرداری اطلاعات این پروژه ها را نیز در سامانه بارگذاری نمایند.

پیش بینی تامین اعتبار برای پروژه ها از محل اعتبارات بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداریها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در ادامه مقرر شد  موضوع  پشتیبانی های مالی و هم افزایی امکانات و منابع سایر دستگاه ها و نهادهای حمایتی توسط  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سطح ملی پیگیری شود.

شایان ذکر است در این نشست ۳۵ شهرداری مشمول ۲۰۵ محله هدف حاشیه نشینی حضور داشتند که اسامی شهرها به این شرح است:  مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، اهواز، قم، کرج، کرمانشاه، ارومیه، سنندج، کرمان، گرگان، اراک، زاهدان، بندرعباس، یزد، اردبیل، بوشهر، خرم آباد، ایلام،  بجنورد، خمینی شهر، چهارباغ، برازجان، مسجد سلیمان،  دزفول، خرمشهر، کوت عبدالله، زابل، چابهار، اسلام‌آباد غرب، هرسین، مریوان، گنبد کاووس و ساوه.

  • 6 اردیبهشت 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011