معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۳۸ ‌دهیار زن در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند

12 اردیبهشت 1400

حسین کلانتری ظهر پنجشنبه در نشست ویدئو کنفرانس کشوری با تبریک سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: هم اکنون ۵۹۸ روستای دارای دهیاری داریم که ۵۶۰ نفر دهیار آنها مرد و ۳۸ نفر خانم هستند.

وی روستاهای حائز شرایط تشکیل شورا را ۸۴۳ مورد دانست و گفت: در حال حاضر دو هزار و ۵۸ نفر عضو شورای اسلامی روستا هستند.

کلانتری افزود: تاکنون ۱۷ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین عمرانی و خدماتی در دولت به روستاهای استان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به احداث ۷۰ باب خانه بهداشت روستایی و اعطای تسهیلات به مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده استانی، خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده جرایم راهنمایی و رانندگی تاکنون اختصاص داده شد.

استاندار گفت: با ایجاد تفاهم نامه سه جانبه مابین معاونت توسعه روستایی، بنیاد علمی و فناوری رئیس‌جمهور و بانک عامل ۴۰۴ میلیارد ریال برای اشتغالزایی ۶۸۱ نفر و از محل تبصره ۱۶ نیز ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات واگذار شده است.

وی همچنین از اخذ مجوز و تأسیس ۲۶۳ دهیاری از مجموع ۵۶۸ دهیاری در استان در این دولت خبر داد و تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا بازوی توانمند و اجرایی دولت در میدان خدمات رسانی و خدمات دهی هستند.

استاندار با بیان اینکه توسعه روستاها و توجه به پیشرفت و عمران و آبادانی روستاها از اولویت‌های دولت است، تصریح کرد: باید توازن و توزیع عادلانه منابع به صورت ویژه هم در شهرها و هم روستاها مد نظر باشد.

وی افزود: شوراها مظهر اراده مردم و متکی به اراده و آرای مستقیم مردم هستند.

استاندار از تلاش همه اعضای شوراهای شهر و روستا به ویژه در این ایام کرونا تقدیر کرد و گفت: باید با تلاش و اراده و خرد جمعی بر مشکلات پیروز شد و این تنها راه برون رفت استان از برخی مشکلات، کاستی‌ها و کمبودها و رسیدن به توسعه پایدار است.

  • 12 اردیبهشت 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011