معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

درخواست صدور مجوز ساخت و سازهای روستایی، الکترونیکی شد

8 خرداد 1400

بنیاد مسکن استان تهران به منظور کاهش تردد متقاضیان و قطع زنجیره کرونا با هدف تسهیل در خدمت رسانی، سامانه خدمات الکترونیکی را تحت عنوان سامانه راهبر در حدود ۴۰۰ دهیاری استان فعال کرد.

به گزارش‬ خبرگزار‬ی به نقل از بنیاد مسکن، ‬ سامانه راهبر، سامانه استعلام فنی و مهندسی ساخت و سازهای روستایی است که به منظور کاهش مراجعات حضوری مردم و تحقق دولت الکترونیک و همچنین مقابله با شیوع کرونا، در فاز اول با برگزاری جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان بنیاد مسکن کشور، بنیاد مسکن استان تهران و استانداری آغاز و در فاز دوم با آموزش دهیاران محترم شهرستان‌های ری، شهریار، بهارستان راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید.

متقاضیان روستایی می‌توانند کاملاً بر خط جهت دریافت خدمات و سایر امورات مربوط به ساخت و سازها به سامانه راهبر به آدرس svs.bonyadmaskan.ir مراجعه و ثبت درخواست کنند.

طی این فرآیند دهیار روستا از طریق این سامانه درخواست و مدارک بارگذاری شده توسط متقاضیان را پس از بررسی و کنترل به طور کاملاً سیستمی و مکانیزه، به کارتابل بنیاد مسکن شهرستان مربوطه‬ ارجاع کرده‬ و کارشناسان بنیاد مسکن شهرستان نسبت به برسی موضوع به صورت تخصصی و تطبیق درخواست متقاضی با اسناد بالا دستی اقدام و پاسخ استعلام را از طریق سامانه مذکور به دهیاری اعلام می‌کنند.

لازم به ذکر است در تمامی مراحل ثبت و بررسی، اعلام نتیجه به صورت پیامک‌های کاربردی و متناسب با پیشرفت کار به شماره همراه متقاضی ارسال خواهد شد.

ضمناً متقاضیان می‌توانند از طریق کد رهگیری و کد ملی خود وارد سامانه شده و کلیه مراحل اداری و پیشرفت درخواست خود را رصد کنند.

برخی از مزایای راه‌‬ اندازی سامانه راهبر:

کاهش مراجعات حضوری و پیشگیری از اتلاف وقت و صرفه جویی متقاضیان

کاهش بار ترافیکی و معضلات ناشی از آن

سهولت در دریافت خدمات فنی و مهندسی

بالا بردن بهره وری نیروی انسانی در بنیاد مسکن و دهیاری‌ها

تسریع در روند رسیدگی به امور مربوطه و اطلاع رسانی به موقع به متقاضیان

کمک به ارتقا بهداشت عمومی و پیشگیری از شیوع و قطع زنجیره‌ای کرونا

امکان بهره مندی دیگردستگاه‌ها از‬ جمله ادارات گاز، آب، برق و … از این سامانه

  • 8 خرداد 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011