معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۵۱ روستا در یزد برق ندارد

۱۳ خرداد ۱۴۰۰

یزد- سرپرست شرکت توزیع برق استان یزد گفت: در حال حاضر ۹۴۹ روستا از یک‌هزار روستای استان دارای برق هستند که ۹۹.۷۴ درصد از روستاهای استان را شامل می‌شود.

به گزارش بازار، علی جم میانگین سالانه سرانه خاموشی در کشور را ۶۰۰ دقیقه دانست و اظهار کرد: این رقم در استان یزد ۶۰ دقیقه است و یزد در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد.

وی ظرفیت تولید برق در استان را ۱۵۰۰ مگاوات بیان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود پیک بار استان در سال جاری به  دو هزار مگاوات برسد که این میزان ۲۰۰ مگاوات بیشتر از پیک مصرف برق استان در سال گذشته است.

سرپرست شرکت توزیع برق یزد تعداد مشترکان برق استان را ۷۱۹ هزار مورد اعلام کرد و افزود: بیشترین مشترکان استان به میزان ۸۰ درصد مربوط به بخش خانگی با ۵۹۵ هزار و ۸۳۱ مشترک است و این در حالی است که بیشترین میزان مصرف مربوط به بخش‎ مشترکان صنعتی و کشاورزی ۷۰ درصد است.

جم بیان کرد: در حال حاضر ۹۴۹ روستا از مجموع یک‌هزار روستای استان دارای برق هستند که ۹۹.۷۴ درصد از روستاهای استان را شامل می‌شوند.

وی تصریح کرد: افزایش دمای هوا، افزایش مصرف برق، کاهش میزان بارش، کم شدن میزان تولید نیروگاه‌های برق آبی کشور بر اساس اعلام شرکت توانیر موجب خاموشی‌های پراکنده در برخی مناطق استان بوده است.

  • ۱۳ خرداد ۱۴۰۰
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

برچسب ها : ، ،

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011