معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

مهمترین کار شورای روستایی، انتخاب دهیار شایسته است

30 مرداد 1400

مهمترین کار شورای روستایی، انتخاب دهیار شایسته است

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: یکی از تکالیف مهم اعضای شورای اسلامی روستا ها انتخاب دهیار است.

تقی کرمی در کارگاه آموزشی آشنایی با وظایف و تشکیلات شوراهای اسلامی روستایی آذربایجان شرقی در محل سالن اجتماعات جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: بنده به عنوان مسئول دفتر امور روستایی استانداری، نمی‌توانم به همه ۱۹۰۰ دهیاری سر بزنم اما بخشداران می‌توانند در طول یک‌سال تمامی روستاها را رصد کرده و بر عملکرد دهیاران نظارت داشته باشند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: انتخاب اعضای خانواده و آشنایان برای سمت دهیاری هیچ منع قانونی ندارد اما این انتخاب ممکن است عواقبی داشته باشد و لذا باید فردی بعنوان دهیار انتخاب شود که مشکلات روستاییان را حل کند.

وی در خصوص تکالیف فوری و مهم شوراهای روستایی، گفت: شورای جدید مکلف است اموال شورای قبلی را تحویل بگیرد و دومین تکلیف شورای روستایی بیشترین مشکل انتخاب دهیار است.

کرمی تاکید کرد: دهیاران با تجربه یک‌ برند هستند و نباید به راحتی آن‌ها را کنار گذاشته و فردی را انتخاب کنیم که هنوز در حال آموزش دیدن است.

وی در خاتمه بر رعایت فرایند قانونی توسط اعضای شورا های اسلامی روستا تاکید کرد.

 

ضرورت آموزش اصول و قوانین به دهیاران

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه، گفت: با توجه به این‌که فعالیت ششمین دوره شوراهای اسلامی شهروروستا هم‌زمان با ریاست جمهوری آغاز خواهد شد و قاعدتا بحث آموزش کاربردی  در هر حوزه یک ضرورت است و فرد کشاورز یا دامداری که به عنوان دهیار انتخاب می‌شود، نیازمند آموزش‌های کاربردی و آشنایی با اصول، قواعد، قوانین بایدها و نبایدهای شورا است.

دکتر جعفر محسنی ادامه داد: در همین راستا دوره آموزشی «آشنایی با وظایف و تشکیلات شوراهای اسلامی روستایی آذربایجان شرقی» توسط دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی و با همکاری جهاد دانشگاهی استان برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراهای اسلامی برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم که آموزش‌های کاربردی و مصداقی را برای اعضای شوراهای روستایی ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تقریبا ۵۵۰۰ نفر عضو شورای روستایی در سطح آذربایجان شرقی وجود دارد و انتظار داریم که همه‌ی این عزیزان در دوره آموزشی حضور داشته باشند.

  • 30 مرداد 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011