معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

بهشتی در نزدیکی تهران، روستای برگ جهان

28 شهریور 1400

در حوالی پایتخت کشورمان تهران، یک نقطه منحصربه‌فرد وجود دارد که برای دوری از هوای آلوده پایتخت و سفری یک روزه یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها است.

تنفس هوای پاک و دیدن آسمان آبی غنیمتی است که شما می توانید طی مدت یک ساعت و از هر کجای اطراف تهران به آن برسید. روستای برگ جهان با فضایی زیبا و خاص از جاهای دیدنی استان تهران است که با قرارگیری در نزدیکی پایتخت، چشم هر گردشگری را به خود خیره می‌کند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا این روستا را بیشتر بشناسیم.

آب‌وهوای برگ جهان در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است. البته درست است که هوای روستا در پاییز سرد است، اما دیدن این روستا را در پاییز و زمستان به شما توصیه می‌کنیم. زیبا‌ترین مناظر ممکن را در پاییز برگ جهان می‌بینید نه تابستان و بهار.

موقعیت و تاریخچه

رودخانه برگ جهان، از ارتفاعات اطراف روستا سرچشمه می‌گیرد و پس از پیوستن به رودخانه رودبار به سد لتیان می‌ریزد. آب‌وهوای آن در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است. برگ جهان از جمله روستاهای قدیمی منطقه لواسانات است.

جاذبه‌های گردشگری

روستای کوهستانی برگ جهان با چشم‌اندازهای جذاب ارتفاعات اطراف گسترده باغات سرسبز و مزارع پیرامون حواشی رودخانه برگ جهان و مسیرهای زیبای کوچه باغ‌های روستا یکی از زیباترین و جذاب‌ترین روستاهای استان تهران به شمار می‌آید. این روستای زیبا با مناظر دل‌فریب و جلوه‌های کم‌نظیر به‌ویژه در بهار و تابستان هزاران گردشگر شهری را به سوی خود جلب می‌کند.

قلعه دختر

در فاصله سه کیلومتری شمال روستای برگ جهان و در ارتفاع ۲۷۲۰ متری نیز بقایای قلعه‌ای به جا مانده است که به قلعه دختر یا قلعه بند معروف است. این قلعه طی دهه‌های اخیر تخریب شده و مصالح آن در سایر بنا‌های روستا مورد استفاده قرار گرفته است. این اثر در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌ است.

زندان‌خانه لار

همچنین در ارتفاعات شمال غربی این روستا غاری وجود دارد که به زندان‌خانه لار معروف است. ظاهرا در گذشته این غار به‌‌عنوان زندان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

غار خمیره

یا همان زندان‌خانه لار در منطقه لواسان و در سمت شمال غربی این روستا واقع شده است. غار ابعادی در حدود دو متر در دو متر دارد و طول آن نیز حدود ۳۰ متر برآورد شده است. در درون این غار چند راه فرعی وجود دارد. که عمق چندانی ندارند. ظاهرا در گذشته این غار به‌عنوان زندان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

آبشار برگ جهان در شمال شرقی روستا یکی از جاذبه‌های گردشگری آن است. این آبشار در مسیر صعود به قله‌های سرسیاه غار (سیاه‌چال‌ها) قرار گرفته و همچنین مقصد طبیعت‌گردانی است که به قصد پیاده‌روی و کوهپیمایی به این روستا عزیمت می‌کنند. در مطلب برگ جهان، آبشاری بر بلندای طبیعت لواسان درباره این آبشار بیشتر بدانید.

  • 28 شهریور 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011