معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

افزایش ۴ برابری اعتبار سازمان دهیاری ها و شهرداری ها

14 شهریور 1401

به گزارشی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سفر به مازندران از تعدادی از روستا‌های سوادکوه بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم و پروژه‌هایی که دهیاری‌ها با مشارکت مردم انجام دادند آشنا شد.

علی قربانی افزود: از محل اعتباراتی که در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است کمک‌های ویژه‌ای را به روستا‌های این منطقه خواهیم داشت و همچنین دستورالعمل توزیع ماشین آلات را هفته آینده به استان‌ها ابلاغ خواهیم کرد.

بگفته وی، بر اساس این دستور العمل ۷۰ درصد خرید ماشین آلاتی که دهیاری‌ها انجام دهند از طریق سازمان به حساب آن‌ها واریز می شود و ۳۰ درصد را خود دهیاری‌ها تامین خواهند کرد.

قربانی افزود: ماشین آلاتی مثل حمل زباله، لودر و بکولودر و سایر ماشین آلات هم خریداری شد که هفته آینده رونمایی می‌شود که بر اساس شاخص‌هایی که سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تعریف کرده بین نقاط مختلف کشور توزیع می‌شود.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: با توجه به تعدد، پراکندگی و محرومیتی که در روستا‌های کشور و استان‌هایی که از سانه آنها از میانگین کشوری پایین‌تر هستند از جمله استان مازندران و دیگر استان‌های شمالی، از محل بند الف اعتبارات خوبی را در آینده‌ای نزدیک به دهیاری‌ها واریز خواهیم کرد.

قربانی ادامه داد: اعتبارات در سال ۱۴۰۱ سه تا چهار برابر سال ۱۴۰۰ خواهد بود و این خبر بسیار خوبی است و همچنین با تصویب قانون درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد یک درصد درآمد مالیاتی کشور هم به سازمان شهرداری‌ها داده خواهد شد.

او همچنین خاطرنشان کرد: به ما اجازه داده شد که تعدادی از دهیاری‌ها بعنوان دستگاه اجرایی شناخته شوند که با سازمان برنامه و بودجه در حال رایزنی هستیم و جرائم راهنمایی و رانندگی هم به حساب وزارت کشور تا سوم ماه آینده واریز خواهد شد.

  • 14 شهریور 1401
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011