معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

دومین نشست اتحادیه های استانی شرکت های تعاونی دهیاری ها در طرح های روستایی

27 اردیبهشت 1403

دومین نشست هم اندیشی مدیران عامل اتحادیه‌های استانی شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها در طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری روستایی کشور با حضور مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری‌های تهران و گیلان در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مجتبی رضازاده مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور روز یکشنبه با بیان این مطلب گفت: هدف از برگزاری این نشست، بررسی و تعیین راهکارهای مناسب برای استفاده از فرصت های اقتصادی ، سرمایه گذاری و مشارکت در روستا با استفاده از ظرفیت شرکت های تعاونی دهیاری ها و مشارکت مردمی است.

وی افزود: در این مسیر اولین گام، شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری و اولویت بندی آن است که برای دستیابی به این هدف، درصدد برگزاری اولیـن همـایش ملـی فرصت های سرمـایه گذاری در روستـاهای کشور هستیم و از هریک از اتحـادیه‌های استانی می خواهیم که حداقل ۱۰ طرح سرمایه‌گذاری در روستاها را آماده نمایند.

مهیار نورعلی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیرامون شعار سال ۱۴۰۳ با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم » اظهار داشت: ضرورت استفاده از ظرفیت مردمی و بخش خصوصی در اجرای طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری در روستاها بر کسی پوشیده نیست و با توجه به نقش مهم و اثرگذار اتحادیه های شرکت های تعاونی دهیاری ها درصدد هستیم، راهکارهای مناسب برای مشارکت این اتحادیه ها در طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری روستاها را شناسایی نموده و چالش های برنامه ریزی و اجرایی را مرتفع کنیم.

نورعلی با بیان اینکه: معاونت امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تمام ظرفیت های قانونی را برای حمایت از این اقدام و ترسیم نقشه راه و تعیین چارچوب ها بکار خواهد گرفت، گفت: با مشارکت مردم، کارها بهترانجام خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت تهیه شیوه نامه نحوه تعامل و مشارکت شرکت های تعاونی دهیاری ها با بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری ادامه داد: تفاهم نامه های خوبی برای تامین منابع مورد نیاز سرمایه گذاری دهیاری ها و شرکت های تعاونی دهیاری ها با پست بانک ایران و بانک کشاورزی منعقد شده است که می بایست از این ظرفیت ها در پیشبرد و بهبود اقتصاد روستا و معیشت مردم استفاده شود.

درادامه این نشست مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری های تهران و گیلان خاطر نشان کردند: همه امور می بایست موجب ارتقای نقش جایگاه دهیاری ها در روستا شود و اتحادیه های استانی شرکت های تعاونی دهیاری ها نیز می بایست دغدغه ها و چالش های اساسی روستاها و دهیاری ها را مد نظر قرار دهند و در راستای رفع آن ها گام بردارند.

همچنین. مدیران عامل اتحادیه های استانی شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها نیز ضمن بیان چالش ها و مشکلات، در مشارکت این اتحادیه ها در طرح‌های اقتصادی و سرمایه گذاری روستایی دیدگاه‌ها ، نظرات و پیشنهادهای مرتبط با حوزه کاری خود را بیان کردند.

  • 27 اردیبهشت 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011