معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۲۶ روستای تنگستان فاقد دهیاری هستند

24 خرداد 1403

فرماندار تنگستان گفت: ۲۶ روستا در شهرستان تنگستان با توجه به اینکه از جمعیت زیادی برخورد نیستند فاقد دهیاری هستند که ارزش افزوده آن‌ها به حساب فرمانداری واریز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بسیج از تنگستان ،احمد لطفی در نشست پیگیری مسائل روستاهای فاقد دهیاری در تنگستان اظهار کرد: ۲۶ روستا در شهرستان تنگستان با توجه به اینکه از جمعیت زیادی برخورد نیستند فاقد دهیاری هستند که ارزش افزوده آن‌ها به حساب فرمانداری واریز می‌شود.

فرماندار تنگستان گفت: جلسات روستاهای فاقد دهیاری در شهرستان تنگستان به منظور بررسی وضعیت روند عمران و آبادی در این روستاها به صورت ماهانه برگزار می‌شود. رفع مشکلات روستاییان از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: بخشداران مرکزی و دلوار در شهرستان تنگستان بر روند توسعه عمران آبادی، احداث مراکز ورزشی، آموزشی و توسعه راه، روشنایی کوچه و معابر، احداث آب انبار، مخزن، پنل‌های خورشیدی و حوزه بهداشت برای این دسته از روستاها و جامعه عشایری نظارت دارند. تمامی مسؤلان دستگاه‌های موظف به رفع مشکلات روستاییان هستند.

اگر می‌خواهیم جلوی مهاجرت از روستا به شهر را بگیریم باید برای توسعه، پیشرفت و رفع مشکلات تلاش کنیم.

لطفی تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۳۰ طرح عمرانی در حوزه‌های مختلف روستایی و حوزه عشایری شامل زیر ساخت‌های آموزشی، فرهنگی و بهداشتی در روستاهای فاقد دهیاری در تنگستان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اجرا و هزینه شده است.

فرماندار تنگستان یادآور شد: از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در روستاهای فاقد دهیاری بر اساس برنامه‌های از قبل طراحی شده در این روستاها اقدام می‌شود. روستاها سلول‌های اقتصادی یک جامعه هستند که توسعه آن در نهایت به پیشرفت پایدار جامعه می‌انجامد،

باید برای آبادانی روستاها و مهاجرت معکوس تلاش بیشتری کرد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات عمرانی در روستاها موجب مهاجرت معکوس به این روستاها می‌باشیم خاطرنشان کرد: بخشدار مرکزی و دلوار ظرف مدت ۴۸ ساعت آینده ضمن بررسی میدانی مسائل و مشکلات روستاهای فاقد دهیاری طرح‌های عمران روستایی به فرمانداری شهرستان ارائه نمایند تا ظرف مدت ۲۰ روز آینده کار توسعه، آبادی عمران آنها آغاز شود.

انتهای پیام/

  • 24 خرداد 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011