معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

استقرار ۹۳۸ خودروی آتش نشانی در دهیاری‌ها

9 تیر 1403

مهیار نورعلی معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اقدامات این سازمان و تأکید وزیر کشور برای حل مشکل پسماند روستاها، اظهار کرد: مهم ترین علت ضعف در جمع آوری و انتقال به مراکز دفع پسماند در روستاها، نبود خودرو بود که به همین منظور در اولین اقدام ۲۰۰۰ وانت‌ نیسان با قابلیت حمل و تخلیه زباله تهیه و در اختیار دهیاری‌های کشور قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به منظور ارائه خدمات بهتر دهیاری ها به روستاییان در گذشته نیز با اهدای ماشین آلات، از دهیاری‌ها حمایت می‌کرد؛ اما متاسفانه از سال ۱۳۹۲ این امکان وجود نداشته است؛ ولی با لطف خداوند و تاکید وزیر کشور و پیگیری های مجدانه رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور این اتفاق در سال جاری رقم خورد.

نورعلی اظهار کرد: از سوی مرکز مدیریت پسماند شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، تمام کشور به ۳۰۰ منطقه تقسیم بندی شده است که بر اساس وسعت، جمعیت و تعداد دهیاری‌ها این تعداد خودرو از فردا شنبه توزیع خواهد شد و پیش بینی شده است با این اقدام حدود ۹۵ درصد مشکل حمل پسماند در روستاها حل شود.
معاون امور دهیاری ها در ادامه همچنین بر لزوم تجهیز دهیاری‌ها به امکانات لازم برای رفاه و آسایش روستاییان تأکید کرد و افزود: در حال حاضر ۹۳۸ دستگاه خودروی آتش نشانی در دهیاری ها مستقر هستند که بهسازی و توسعه ناوگان خدماتی و ایمنی از اولویت های این مجموعه است.

نورعلی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده ، در سال گذشته و پس از دو سال وقفه، مجوز استفاده از ظرفیت نیروهای وظیفه برای بکارگیری در پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر شد؛ به طوری که حدود ۳۵۰ نفر از دارندگان مدرک کارشناسی به بالا پس از طی دوره‌های آموزش به عنوان آتش نشان در دهیاری‌ها فعالیت خواهند کرد.

منبع: ایسنا

  • 9 تیر 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011