معاون امور دهياريها: طرح دهياران داوطلب امداد در مناطق سيلزده اجرا مي شود

۱۹ فروردین ۱۳۹۸

معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از تهيه و تدوين “طرح دهیاران داوطلب امداد” با رویکرد بهره‌گیری از ظرفیت دهیاری‌های داوطلب و توانمند استانها در مناطق سيلزده كشور و ابلاغ آن به استانداري استان هاي معين اين مناطق خبر داد.

سعيدرضا جندقيان بيدگلي با بيان مطلب فوق گفت: طرح دهياران داوطلب امداد در راستاي اجراي وظايف نهاد دهياري در زمينه صيانت از روستا در مقابل سوانح و حوادث طبيعي، همكاري با واحدهاي امدادرسان در هنگام وقوع حوادث و سوانح غيرمترقبه و بلاياي طبيعي و جايگاه و نقش دهياران در مديريت بحران روستا تدوين شده است.

وي افزود: با توجه به تفاهم‌نامه منعقده سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر مبني بر تعيين دهياران به عنوان نيروي داوطلب، طرح دهياران داوطلب امداد به منظور بهره‌گيري از ظرفيت دهياري‌ها در امدادرساني، همياري و مشاركت در ارائه خدمات به ساكنين مناطق روستايي متاثر از مديريت بحران تدوين شده است.

جندقيان در ادامه اهداف اين طرح را تقويت روحيه مشاركت، تعامل و همياري در دهياري‌ها، كمك به ساكنين مناطق روستايي متاثر از حوادث و سوانح غيرمترقبه و بلاياي طبيعي، هم‌افزايي امكانات، تجهيزات و نيروي انساني دهياري‌ها در مواقع بحراني و انتقال تجارب مديريت بحران به ساير دهياري‌ها و كسب آموزش‌هاي مبتني بر محيط؛ عنوان نمود.

معاون امور دهياري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در ادامه در زمينه روش انجام طرح دهياران داوطلب امداد، گفت: مناطق حادثه‌ديده و نيازمند امكانات، تجهيزات و نيروي انساني ساير دهياري‌ها توسط معاونت امور دهياري‌ها با همكاري استان آسيب‌ديده شناسايي و استان‌هاي معين با احتساب شاخص‌هايي مانند؛ فاصله، امكانات و تجهيزات، دسترسي و … با هماهنگي مراجع مربوطه معين و در ادامه دهياران داوطلب امداد از سوي استان‌هاي معين و امكانات و تجهيزات دراختيار و مورد نياز نقاط هدف توسط استان معين شناسايي مي شوند.

جندقيان ساير مراحل روش انجام اين طرح را هماهنگي‌ براي اعزام و استقرار دهياران داوطلب امداد و ارسال تجهيزات مورد نياز در مناطق هدف با همكاري معاونت امور دهياري‌ها و استان‌هاي هدف و معين، مستندسازي اقدامات گروه‌هاي امدادي اعزامي و همكاري با دستگاه‌هاي مربوطه براي كمك به جمع‌آوري مساعدت‌هاي مردمي ذكر نمود.

وي همچنين اضافه كرد: تيم اعزامي داوطلب با هماهنگي دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري هدف و تحت مديريت ستاد مديريت بحران استان هدف انجام وظيفه مي نمايد.

جندقيان در خاتمه ابراز اميدواري نمود كه با توجه استانداري استان هاي معين مناطق سيل زده به اين موضوع و اعزام دهیاران داوطلب و توانمند به همراه تجهیزات و ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی در اختیار در قالب تیم‌های امدادی، سازماندهی و تجهیز شده به روستاهای سیل‌زده، زمينه کمک دهياران در زمينه مدیریت بحران در اين مناطق فراهم شود.

 

*لطفا بمنظور ثبت نام در طرح دهیاران داوطلب امداد برای مناطق سیل زده بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید:

👈👈👈 ثبت نام دهیاران داوطلب امداد 👉👉👉

 

منبع:روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور

  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 867 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011