دریافت وام دهیاری های استان گلستان با ارائه طرح های توجیهی اقتصادی

۲۶ آذر ۱۳۹۵
ارائه وام به دهیاری های استان گلستان

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: دهیاری ها می توانند با ارائه طرح های توجیهی اقتصادی از وام های درآمدزا که در قالب تفاهمنامه کشوری پست بانک و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها قابل پرداخت است، استفاده کنند.

در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان گمیشان، علی نصیبی تصریح کرد: این تسهیلات با سود ۸ درصد ارائه می شود و تاکنون ۶ طرح اقتصادی از سوی استان گلستان به سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ارائه شده است.
وی افزود: به دهیاری های دارای طرح اقتصادی مناسب تا ۳ برابر بودجه تحقق یافته سال قبل آنها، تسهیلات قابل پرداخت است.
همچنین وی از توافق ۴جانبه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ،بنیاد علوی ،استانداری گلستان و بانک سینا خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه به طرح های اشتغالزایی روستایی ازیک میلیارد ریال تا۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با سود ۸ درصد ارائه می شود و تاکنون برای ۲۰ میلیارد تومان طرح توجیهی در نظر گرفته شده و برای مرحله اول از سوی استان ارائه شده است.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان افزود: آمادگی دریافت طرح های دور جدید برای ۲۰ میلیارد تومان اعطایی دوم به استان نیز وجود دارد.
به گفته وی؛ دهیاران باید اولویت های روستا را مورد توجه قرار داده و مانده حساب های خود را در پروژه های عمرانی و طرح های درآمد زا در چارچوب قوانین و دستورالعمل ها هزینه کنند.
وی با اشاره به همکاری صندوق کارآفرینی امید در زمینه طرح های اشتغالزایی، گفت: صندوق کارآفرینی امید با توجه به تفاهمنامه کشوری با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری ،طرح های مشارکتی و غیرمشارکتی روستایی را با تخصیص تسهیلات با نرخ سود پایین مورد حمایت قرار می دهد و کارخانه کود آلی ترشیز که در سقرتپه گمیشان طی روزهای گذشته کلنگ آن به زمین خورد ،یکی از این نمونه هاست.

  • ۲۶ آذر ۱۳۹۵
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011