توسعه اشتغال در مناطق روستایی قزوین بر اساس سند آمایش باشد

۲۶ فروردین ۱۳۹۷
توسعه اشتغال در مناطق روستایی قزوین بر اساس سند آمایش باشد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین گفت: توسعه اشتغال و اجرای طرح های اقتصادی در قزوین باید بر اساس سند آمایش باشد تا هزینه های بیشتری به استان تحمیل نشود.


ابوالفضل یاری در جلسه بررسی طرح های اقتصادی و اشتغال روستایی که با حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در استانداری برگزار شد اظهارداشت: باید در جلسات کارشناسی دنبال تصمیم اجرایی برای اشتغال باشیم و فرصتها را از دست ندهیم.

وی اضافه کرد: این که برای همه استانها نسخه واحد بپیچیم شاید جواب ندهد و اگر استانها اختیار داشته باشند تا تغییرات لازم را انجام دهند و نگاه بومی داشته باشند به نتایج بهتری می رسیم.

رئیس برنامه و بودجه استان قزوین تصریح کرد: این که بیش از ۱۰ هزار نفر برای اشتغال روستایی در استان ثبت نام کرده اند جای نگرانی دارد زیرا نشان می دهد توجیه کارشناسی نداریم و هر فردی فکر می کند می تواند تسهیلات بگیرد نام نویسی کرده که اشتباه است.

یاری یادآورشد: اگر نگاه کارشناسی نداشته باشیم از هدف دور می شویم و اینکه ثبت نام جاذبه داشته باشد ایراد دارد و ما باید روستاییان را توجیه کنیم که اگر قادرند طرحی را اجرا کنند وارد سامانه شوند.

وی اضافه کرد: این که فقط عرضه را تحریک کنیم و به تقاضا فکر نشود منطقی نیست و لازم است برای اشتغال و تولید محصول هم تدبیر کنیم.

روند اعطای تسهیلات برخی بانکها کند است

یاری با انتقاد از روند تدریجی برخی بانکها در دادن تسهیلات اظهارداشت:باید روند پرداخت تسهیلات تسریع شود و در کنار آن از ظرفیتهای موجود بهترین استفاده را داشته باشیم.

وی اظهارداشت: سالهاست که سند آمایش استان تهیه شده اما توسعه صنعتی مطابق آن صورت نمی گیرد و این که در کنار نواحی ایجاد شده باز هم بخواهیم شهرک و نواحی صنعتی ایجاد کنیم درآینده با چالش های جدی روبرو خواهیم شد.

 

منع: معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری

  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 876 74 897 021      تلفن: 134 90 322 011