معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۸۷ روستای ایلام از چرخه آبرسانی سیار خارج شده اند

16 اسفند 1397
87 روستای ایلام از چرخه آبرسانی سیار خارج شدهند .

 نوراله تیموری از بهره مندی بیش از ۹۸ درصد جمعیت روستایی استان از خدمات آب و فاضلاب روستایی خبر داد و اظهار داشت: از این حیث در جایگاه اول کشور قرار داریم.

وی با اشاره به بهره مندی ۴۹۲ روستای استان از خدمات آب روستایی گفت: ۱۶۶ هزار نفر جمعیت روستایی ایلام از نعمت آب شرب بهداشتی بهره مند هستند.

مدیر عامل آبفار ایلام با اشاره به اینکه تا قبل از سال ۹۲ در استان ۱۲۵ روستا بصورت سیار آبرسانی می شدند، گفت: با توجه و عنایت دولت این آمار هم اکنون به ۳۸ روستا رسیده است و برنامه داریم با حمایت استاندار و وزارت نیرو طی ۲ سال آینده اولین استانی باشیم که آبرسانی سیار به روستاها نداشته باشیم.

تیموری با اشاره به دیده نشدن بودجه برای تعویض شبکه های فرسوده روستاها را در ردیف اعتبارات املی یادآور شد: این مهم را از طریق فرمانداری ها و استانداری برای تعویض شبکه های فرسوده پیگیر هستیم و امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم طی ۲ سال آینده این مشکل نیز حل شود.

وی گفت: از طریق نمایندگان مجلس نیز پیگیری شده تا با ردیف ملی در قانون بودجه مشکل شبکه های فرسوده روستاها بیش از پیش مرتفع شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی ایلام میزان مطالبات معوق این شرکت از مشترکان روستایی را ۲۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از مردم تقاضا داریم نسبت به پرداخت آب بها که برای امور نگهداری و گندزدایی است، همکاری و در مصرف منابع آبی نهایت صرفه جویی داشته باشند.

وی گفت: ۵۰ هزار مشترک آب روستایی در استان ایلام وجود دارد که از این مقدار ۹۶ درصد مشترکان خانگی و چهار درصد مشترکان صنعتی هستند.

به گزارش تابناک ایلام

  • 16 اسفند 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011