معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

اجرای طرح هادی در ۳۲ روستای قم

18 خرداد 1398
اجرای طرح هادی در ۳۲ روستای قم

داریوش بلدی افزود: طرح هادی روستایی سال گذشته در ۴۳ روستا با اعتبار ۸۶ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اجرا و در ۶ روستا با اعتبار یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال بازنگری شد.

وی خاطرنشان کرد : استان قم دارای ۲۰۵ روستا می باشد که ۱۳۰ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد و طرح هادی در ۱۲۴ روستای آن اجرا شده است.

وی ادامه داد: ۷۵ روستای قم نیز کمتر از ۲۰ خانوار جمعیت دارد و در ۱۵ روستای زیر ۲۰ خانوار طرح هادی انجام شده است.

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ ، جمعیت ساکن مناطق روستایی قم بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تَن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می کنند.

بلدی خاطرنشان کرد : طرح هادی روستایی طرحی است که به منظور هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد زمینه برای توسعه و عمران روستاها، ارائه تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستاییان، تامین عادلانه امکانات از طریق پیش بینی زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تجاری و کشاورزی و نیز سایر نیازمندی های عمومی روستایی اجرا می شود.

وی اضافه کرد: این طرح شامل عملیات جدول گذاری، زیرسازی، آسفالت، دیوار ساحلی، پل، جداره سازی و سنگفرش می باشد که با توجه به نیاز روستاها، طرح های مختلفی در آن مناطق اجرا می شود.

وی، تهیه و اجرای طرح بهسازی و احیای بافت های با ارزش روستایی، جذب گردشگران و ماندگاری مردم در روستاها را از اهداف اجرای طرح عنوان کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم با بیان اینکه برای هر روستا با توجه به نیازهای آن یک طرح هادی در نظر گرفته می شود، افزود: افق طرح هادی ۱۰ ساله می باشد که پس از پایان آن بازنگری انجام می شود و ممکن است در مناطقی که این قابلیت ها بیشتر وجود دارد موعد بازنگری طرح، زودتر انجام شود.

منبع : ایرنا

  • 18 خرداد 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011