معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

دهیاری‌ها از پرداخت مالیات معاف شدند

21 خرداد 1398

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه اصلاح بند ۳ ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم، دهیاری‌ها را از پرداخت مالیات معاف کردند.به موجب این مصوبه، دهیاری ها همانند شهرداری از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند.

 نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعدازظهر امروز- دوشنبه- مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح بند (۳) ماده (۲) قانون مالیات های مستقیم را با ۱۶۰ رای موافق، ۱۲ رای مخالف و یک رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

نمایندگان در این ماده مقرر کردند: اعمال این ماده از زمان تأسیس دهیاری‌های کشور می‌باشد، مالیات‌هایی که قبل از لازم‌الاجرا شدن قانون به دهیاری‌ها تعلق گرفته و اخذ شده است مشمول معافیت موضوع این قانون نمی‌شود.

طبق ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم وزارت‌خانه‌ها و مؤسسات دولتی، دستگاه‌ها با بودجه دولتی، شهرداری‌ها و بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی دارای مجوز معافیت از طرف امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مشمول پرداخت‌های مالیات‌های موضوع این قانون نیستند.

با مصوبه امروز مجلس دهیاری‌ها هم مشمول پرداخت مالیات نمی‌شوند

همچنین نمایندگان به پیشنهاد حجت الاسلام «محمد حسین حسین زاده بحرینی» نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی برای الحاق به تبصره این ماده واحده موافقت کردند که مالیات هایی که قبل از لازم الاجرا شدن این قانون اخذ شده است، مشمول این قانون نمی شود.

بر مبنای تبصره ماده واحده، اعمال این ماده از زمان تاسیس دهیاری های کشور است.

  • 21 خرداد 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011