معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

شناسایی استعدادها و ظرفیت های روستا و تشویق دهیاران موفق از اهداف برگزاری جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها است

۴ تیر ۱۳۹۸
شناسايي استعدادها و ظرفيت هاي روستا و تشويق دهياران موفق از اهداف برگزاري جشنواره ملي طرح‌هاي برگزيده دهياري‌ها است

شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جوامع روستایی ، شناسایی و معرفی تجارب موفق و تعمیم آن به سایر دهیاری‌ها ، تقویت روحیه خلاقیت و نوآوری در مدیریت محلی ، توانمندسازی و ارتقاء ظرفیت‌های مدیریت محلی و تشویق دهیاری‌های برتر و افزایش انگیزه در میان دهیاران فعال و خلاق کشور؛ اهداف برگزاری جشنواره بود .
در این دوره بیش از ۱۳۰ طرح از ۲۳ استان در دو محور ” منابع درآمدی پایدار ، کارآفرینی و اشتغال‌ روستایی” و “عمران و خدمات روستایی” به دبیرخانه جشنواره ارسال شد .
پس از ارزیابی های تخصصی ۴۶ طرح از ۱۹ استان به جشنواره راه پیدا کرد و هیات داوران امروز پس از حدود ده ساعت ارزیابی تخصصی طرح ها در نهایت ۶ طرح در حوزه کارافرینی و ۳ طرح در حوزه عمران و خدمات روستایی را به عنوان طرح های برتر دهیاریها انتخاب نمود .

دکتر جمالی نژاد ، رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن حضور در نشست داوری و استماع گزارش چند طرح برتر دهیاری ها گفت: شناسایی استعدادها و ظرفیت های روستا و تشویق دهیاران موفق و خلاق از اولویتهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور است و برخی از دهیاری ها اقدامات خلاقانه ای برای تولید و ایجاد اشتغال انجام داده اند که باید این اقدامات به جامعه روستایی کشور معرفی تا سایرین هم آنها را به کار گیرند.

وی همچنین بر معرفی صحیح طرح های موفق دهیاری ها در مناطق روستایی و در سطح دهیاری های کشور تاکید نمود.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر اینکه توسعه روستاها دستور کار دولت و وزارت کشور قرار دارد، گفت: دهیاران در ایجاد فضای پرتحرک و همراه با امید در روستاها نقش زیادی دارند و هرگاه بدنبال کارهای نوآورانه و ارایه ایده های جدید و خلاقانه بوده اند، گام های خوبی برای توسعه و پیشرفت روستا برداشته شده است.

جمالی نژاد افزود: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از راهکارها و دیدگاه های موفق دهیاران، جوانان خلاق روستا، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها و همچنین نظرات نخبگان و صاحبنظران جامعه علمی کشور برای پیشرفت و تقویت خدمات دهیاری ها به مردم و تقویت کارآفرینی و تولید شغل در مناطق روستایی استقبال می کند و حمایت های لازم را برای الگوسازی، ترویج و نشر این ایده ها به عمل می آورد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور

 

  • ۴ تیر ۱۳۹۸
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی: 134 90 322 011  داخلی 3 
تلفن واحد فروش: 134 90 322 011  داخلی 2     همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
فکس: 187 91 322 011      تلفن: 134 90 322 011