معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

پیام رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری

15 اسفند 1398
پیام رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در پیامی به مناسبت « ۱۵ اسفند روز درختکاری »، از مجموعه مدیریت شهری و روستایی کشور خواست تا ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز شهری و روستایی و گسترش کمربند سبز حاشیه شهرها ؛ اجرای موثر مفاد قانون هوای پاک و آیین نامه اجرایی آن را در اولویت کاری خود قرار دهند.
متن پیام دکتر مهدی جمالی نژاد به مناسبت « ۱۵ اسفند روز درختکاری » بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

“فرارسیدن ۱۵ اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی را گرامی داشته و زحمات و خدمات فعالان و دست اندرکاران این عرصه بویژه در مجموعه مدیریت شهری و روستایی کشور را ارج می‌نهم.

در جهان امروز، حفظ و گسترش فضای سبز به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه پایدار و ارکان مهم برنامه‌ریزی در مدیریت شهری و روستایی، اثر قابل توجهی در کنترل، تعدیل و بهبود هوای شهرها و روستاها، افزایش رطوبت نسبی و کاهش آثار پدیده گردوغبار، توسعه فضاهای فراغتی و کمک به ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی شهروندان دارد که این مهم با ترویج فرهنگ درختکاری و تقویت روحیه مشارکت تمامی اقشار جامعه در کاشت و نگهداری از درختان و فضای سبز در سراسر کشور امکان پذیر است.

با عنایت به قانون هوای پاک و تکلیف وزارت کشور بر تدوین آیین نامه اجرای ماده ۲۲ قانون هوای پاک، ضمن تشکر از همکاری وزارتخانه های نیرو، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست در تهیه و تصویب آن درهیأت محترم وزیران، انتظار می‌رود با تعامل و همکاری دستگاه‌ها با شهرداری‌ها شاهد تحقق اهداف پیش‌بینی شده در قانون و آیین‌نامه اجرایی آن از جمله کاشت درختان با نیاز آبی کم، مقاوم، بومی و سازگار با محیط زیست با تاکید بر استفاده از پساب تصفیه شده، باشیم.

در این راستا شایسته خواهد بود برنامه‌ریزی لازم در جهت گسترش و توسعه فضای سبز بیش از پیش مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه و شهروندان قرار گیرد و از مجموعه مدیریت شهری و روستایی کشور شامل شهرداری ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها انتظار دارم ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز شهری و روستایی و گسترش کمربند سبز حاشیه شهرها؛ اجرای موثر مفاد قانون هوای پاک و آیین نامه اجرایی آن را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وزارت کشور برای دستیابی به این مهم و اهداف پیش‌بینی شده در قانون هوای پاک، پویش سراسری درختکاری را با شعار درخت دوستی بنشانیم را با همکاری شهرداریها و سازمان‌های مردم نهاد، رسانه‌ها، دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در دستور کار خود قرارداده است . امیدواریم با تلاش تمامی اقشار جامعه این مشارکت همگانی و فعالیت اثربخش، محیطی زیبا را برای زندگی سالم جامعه به ارمغان آورد.”

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

  • 15 اسفند 1398
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011