معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

برنامه‌ریزی برای مهاجرت معکوس به ۱۵۰ روستای استان گلستان/ اجرای طرح هادی در ۶۷۰ روستا شروع شد

1 اردیبهشت 1400

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: ۱۵۰ روستا در اولویت اجرای طرح‌های بنیاد مسکن برای مهاجرت معکوس قرار دارند که اغلب این روستاها در حاشیه شهرهای بزرگ واقع شده‌اند.
سیدمحمد حسینی اظهار داشت: طبق اساسنامه بنیاد مسکن، تهیه، بازنگری و اجرای طرح هادی در روستاها به این بنیاد واگذار شده است و در این سال‌ها عمران و آبادانی در بسیاری از روستاهای استان اتفاق افتاد.

وی افزود: تعیین محدوده روستاها در طرح‌های هادی اتفاق می‌افتد و هرگونه ساخت و ساز با کاربری‌های مختلف باید در چارچوب این طرح‌ها باشد. برای همه ۹۳۳ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان مطالعه و نقشه برداری و طرح هادی مصوب شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: این طرح‌ها برای افق ۱۰ ساله و برای کاربری‌های مختلف طراحی شده است که در ۴۰۲ روستا افق طرح به پایان رسیده و طرح هادی ۴۰۰ روستا هم نیازمند بازنگری است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل ساخت و سازهای غیرمجاز و مهاجرت به شهرها، طولانی شدن روند بازنگری طرح‌های هادی است چون اعتبار زیادی نیاز دارد. امسال هم ۱۵۰ روستا که در حریم شهرها هستند را اولویت مهاجرت معکوس قرار دادیم.

حسینی اضافه کرد: با اجرای طرح‌های عمرانی در این ۱۵۰ روستا علاوه بر آبادانی و خدمات رسانی بیشتر به روستاییان به دنبال کاهش حاشیه نشینی هم هستیم. دومین استان پرجمعیت روستایی را داریم و حدود نیمی از جمعیت استان تولیدکننده هستند و باید این جمعیت را حفظ کنیم.

وی بیان داشت: اجرای طرح هادی در ۶۷۰ روستا شروع شده و میانگین شروع عمیات اجرایی طرح هادی روستایی در کشور ۵۲ درصد و در استان ۷۰ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان درباره نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی هم گفت: طبق سرشماری سال ۹۵ در گلستان ۲۲۸ هزار واحد مسکونی در سکونتگاه‌های روستایی داریم که ۱۲۸ هزار واحد غیرمقاوم بود و در این ۵ سال اخیر ۳۰ هزار خانه مقاوم سازی شد.

وی افزود: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ حدود ۲۲ هزار واحدمسکونی روستایی در استان احداث شد و فقط در سال گذشته ۳ هزار واحد مسکن روستایی برای محرومان در استان ساخته شده است. امسال هم بنا داریم بیش از ۷ هزار خانه غیرمقاوم را در روستاها نوسازی کنیم.

  • 1 اردیبهشت 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011