معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

سرویس مدارس به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واگذار شد

27 اردیبهشت 1403

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مسئول اجرا آیین‌نامه جدید سرویس مدارس مصوب هیئت وزیران هستند گفت: در این حوزه آموزش و پرورش ناظر است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر عاطفه سادات مدبرنژاد صبح امروز در نشست هم‌اندیشی شورای معاونین و مشاوران امور بانوان آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه زن محور سلامت خانواده و جامعه است اظهار داشت: شنیدن دغدغه‌های بانوان شاغل در ادارات و آگاهی از مشکلات و نگرانی‌های آنان کمک شایانی در بهبود فضای کار آنان دارد.

سرپرست اداره کل انجمن اولیا و مربیان ادامه داد: مشاوران حوزه زنان در استان و شهرستان‌ها و مناطق باید جایگاه خاص و ویژه‌ای در شورای آموزش و پرورش داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال ۴ طرح از حوزه وزارتی به استان‌ها ابلاغ شد اضافه کرد: اعتبار طرح‌ها به استان‌ها ابلاغ شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بحران بزرگ جمعیت در کشور تصریح کرد: برای مدیریت این ابر بحران جمعیتی قرارگاه جوانی جمعیت در استان‌ها تشکیل شد که مشاور امور بانوان دبیر قرارگاه جوانی جمعیت است.

مدبرنژاد عامل پیشرفت تعلیم و تربیت را مشارکت خانواده و مدرسه دانست و بیان کرد: خانواده و مدرسه با یکدیگر عامل پیشبرد نظام تعلیم و تربیت هستند لذا برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای والدین لازم و ضروری است.

وی از تدوین سند راهبردی امور زنان در وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد و بیان کرد: این سند در ۷ محور در زمینه‌های زیست عفیفانه، گفتمان‌سازی الگوی سوم زن مسلمان، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تحکیم خانواده، نشاط اجتماعی، محرومیت‌زدایی و پرورش هویت اسلامی و ایرانی تدوین شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آیین‌نامه جدید حمل‌و‌نقل دانش‌آموزی مصوبه هیئت وزیران گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مسئول اجرا آیین‌نامه جدید سرویس مدارس هستند و آموزش و پرورش ناظر است.

مدبرنژاد اضافه کرد: بر اساس این آیین‌نامه مدیر مدارس حق انعقاد قرارداد با هیچ شرکتی ندارد و این کار به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واگذار شده و آموزش و پرورش به عنوان ناظر است.

انتهای پیام/۱۹۰/.

  • 27 اردیبهشت 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011