معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۵۰۰ هزارتومان بودجه برای هر روستایی

5 خرداد 1403

مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری قزوین گفت: بودجه دهیاری‌های استان قزوین در سال جاری دو برابر شده است و هر دهیاری به‌ازای هریک از اهالی روستا ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، لیلا غریب اظهار کرد: استان قزوین دارای ۱۰۸۵ روستا و آبادی ثبت شده است از این تعداد ۶۷۹ روستا دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار است که بر اساس ضوابط قانونی، دارای دهیاری هستند. در آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۵۲ روستا نیز واجد ایجاد دهیاری شناخته شده‌اند و در سال ۱۴۰۲ شاهد افزوده شدن این تعداد به جمع دهیاری‌های استان بودیم.

وی افزود: روستا‌هایی که دارای دهیاری هستند، هر ماه از دولت ۲۵۰ هزار تومان به ازای هر یک از اهالی روستا، بودجه به جهت صرف هزینه‌های جاری روستا در راستای توسعه و آبادانی روستا‌ها دریافت می‌کنند، البته بودجه دهیاری‌ها در سال جاری دو برابر شده است و هر دهیاری به‌ازای هریک از اهالی روستا ۵۰۰ هزار تومان شده است.

مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری قزوین خاطرنشان کرد: در اردیبهشت ماه مبلغ قابل توجهی در ردیف بودجه به حساب دهیاری ها واریز شده و الباقی نیز در طول سال تکمیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۷۲ دهیاری با جمعیت تحت پوشش بالای ۱۰۰۰ نفر در استان قزوین، دایر هستند که براساس قانون فعالیت دهیاران باید تمام وقت باشد و سایر دهیاری‌هایی که کمتر از ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارند؛ فعالیت آنها پاره وقت محسوب می‌شود.

غریب در پایان گفت: کنترل ساخت و سازها، حفظ اموال عمومی روستا، ترغیب مردم به امور توسعه روستا، پیگیری مسائل و مشکلات روستا‌ها در حوزه‌های مختلف، بهبود محیط زیست روستا، اجرای مصوبات شورا و همکاری با ادارات و نهاد‌های امنیتی از جمله این وظایف به شمار می‌رود. نگاه دفتر امور روستایی جبران عقب افتادگی‌ها، توزیع عادلانه امکانات به روستایان و شفافیت در پیشبرد امور و کار‌ها و حرکت برای توسعه هرچه بیشتر روستا‌ها است.

  • 5 خرداد 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011