معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

آماده سازی ۲۵۰۰ هکتار زمین برای مسکن روستایی در فارس

7 خرداد 1403

ایسنا/فارس مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس از تلاش برای اجرایی‌سازی تعهدات دولت در حوزه مسکن خبر داد و گفت: در همین راستا ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای مسکن روستایی در استان در حال ثبت در سامانه و آماده‌سازی است.

حامد رستمی امروز، ۶ خرداد شهادت آیت‌الله رئیسی، شهید جمهور و یاران باوفایش، شهدای خدمت را غمی جانکاه برای ملت بزرگ ایران برشمرد و گفت: در عمل به تعهدات دولت با عزمی راسخ‌تر از گذشته در میدان عمل هستیم.
وی با تأکید بر اینکه طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی در استان پهناور فارس به شکل جدی پیگیری می‌شود، افزود: در قالب این طرح ۶۰ هزار قطعه زمین به صورت ۹۹ ساله در اختیار روستائیان استان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با تشریح جزییاتی از این طرح گفت: برای تامین ۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی ۳ هزار هکتار زمین مورد نیاز است که با همکاری بنیاد مسکن استان و منابع طبیعی فارس ۲۵۰۰ هکتار زمین شناسایی و در حال ثبت در سامانه و آماده‌سازی است.

رستمی با تاکید بر اینکه حمایت‌های دولت برای خانه‌دار شدن روستاییان منحصر به تامین زمین نمی‌شود، بیان کرد: تمهیدات لازم برای ارائه تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی با نرخ ۴ درصد اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه اقشار محروم جامعه در طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی در اولویت قرار دارند، گفت: اولویت اول برای واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات با اهالی بومی روستاها است و سپس نوبت به دهستان، بخش و شهرستان می‌رسد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ابراز امیدواری کرد: اجرای طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی به مهاجرت معکوس انجامد و زمینه‌های کاهش حاشیه‌نشینی را فراهم آورد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، رستمی بیان کرد: طرح نهضت‌ ملی مسکن روستایی با پیگیری‌های ویژه استانداری و همکاری و تلاش بنیاد مسکن استان و منابع طبیعی فارس در حال انجام است.

انتهای پیام

  • 7 خرداد 1403
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |


پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011