معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

گازرسانی روستایی به ۷۷درصد جمعیت روستایی تا پایان سال

4 آذر 1396
گاز رسانی روستایی

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: هم اکنون ۷۴ درصد از جمعیت خانوار روستایی ایران از نعمت گاز برخوردارند که این میزان تا پایان امسال و با تکمیل برخی طرح‌ها به ۷۷ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سعید مومنی در خصوص آخرین وضع گازرسانی در سطح کشور گفت: در روزهای اخیر شاهد کاهش دمای هوا و آغاز بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور بوده‌ایم، با این وجود گازرسانی روستایی به همه بخش‌ها بدون هیچ اختلالی ادامه دارد.

وی افزود: در مهرماه امسال، به طور میانگین روزانه ۱۷۵ میلیون مترمکعب گاز به بخش های خانگی (شهری و روستایی) تحویل داده شده و اکنون نیز در تامین و توزیع گاز به این بخش مشکلی وجود ندارد.

مومنی درباره گازرسانی به مناطق آسیب دیده غرب کشور توضیح داد: عملیات نشت‌یابی و بررسی ایمنی شبکه گازرسانی در همه مناطق زلزله زده غرب کشور به پایان رسیده و هموطنانی که در منازل خود ساکن شده‌اند از نعمت گاز و گرمایش برخوردارند اما ساختمان‌هایی که دچار تخریب فراوان شده و علمک آنها نیز آسیب دیده تا زمان بازسازی ساختمان و تعمیر علمک گازرسانی نخواهند شد زیرا قابلیت سکونت افراد و استفاده آنان از گاز وجود ندارد.

به گفته مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز، هم اکنون ۷۴ درصد از جمعیت خانوار روستایی ایران از نعمت گاز برخوردارند که این میزان تا پایان امسال و با تکمیل برخی طرح‌ها به ۷۷ درصد افزایش می‌یابد، همچنین تا پایان شهریور ماه، چهار میلیون و ۱۱۰ هزار خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند که این میزان تا پایان امسال به ۴ میلیون و ۲۸۰ هزار خانوار می‌رسد.

مومنی با بیان اینکه اکنون ۲۴ هزار و ۴۰۰ روستای کشور گازرسانی شده‌اند و پنج هزار روستا نیز تا پایان سال به این تعداد اضافه می‌شود، درباره گازرسانی به مناطق شهری توضیح داد: در ایران یک هزار و ۲۵۴ شهر داریم که از این تعداد یک هزار و ۱۰۱ شهر گازرسانی شده‌اند، البته این آمار با تعداد مشترکان گاز برابر نیست زیرا ممکن است برخی افراد دارای چند اشتراک گاز باشند بر این اساس اکنون ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک شهری داریم.

وی تعداد خانوارهای شهری زیر پوشش گازرسانی را ۱۴ میلیون و ۶۸۳ هزار خانوار اعلام کرد و گفت: این تعداد برابر ۹۶ درصد است که تا پایان امسال به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد، اکنون ۸۶ شهر در حال پایان طرح گازرسانی هستند که بخش زیادی از آنها در دهه فجر به بهره برداری می‌رسند.

گاز رسانی روستایی

گازرسانی روستایی

 

منبع: خبرگزاری میزان

www.mizanonline.ir

 

  • 4 آذر 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011