معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

۵۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب در روستاهای شهرستان ساوه درحال اجرا است

15 اسفند 1397
۵۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب در روستاهای شهرستان ساوه درحال اجرا است .

مدیرامور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ساوه از اجرای ۵۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب در روستاهای این شهرستان در سال ۹۷ خبر داد .

محسن کریمی ، مدیر امور آبفار شهرستان ساوه  ، گفت : علاوه بر اجرای خطوط انتقال و شبکه توزیع آب ، حفر ۴ حلقه چاه و احداث ۸ مخزن ذخیره آب ، مجموعا به حجم ۲۲۵۰ متر مکعب در روستاهای این شهرستان اجرا شده است.

وی افزود : تجهیز دو ایستگاه پمپاژ آب و۱۶ مورد محوطه سازی تاسیسات از دیگر اقدامات در بخش مهندسی و توسعه بوده که کل طرح های آبرسانی در سال ۹۷ با هزینه ای بالغ بر۱۰۰ میلیارد ریال انجام شده است.

محسن کریمی گفت : برای اطمینان ازکیفیت و سلامت آب شرب تحویلی به مردم علاوه بر انجام ۲۹۵۳ مورد آزمایش شیمیایی و میکروبی در سال ۹۷ ، عملیات شستشوی ۷۲ مخزن ذخیره آب روستاها انجام شده که می توان گفت ۱۰۰ درصد مخازن ذخیره آب در روستاهای این شهرستان شستشوشدند.

کریمی همچنین از ارتقاء سامانه گند زدایی آب ژاول برای ۵ روستای شهرستان ساوه خبر داد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ساوه با اشاره به بالا بودن عمر خطوط لوله آب در برخی روستاها گفت : همین امر باعث شده در سال ۹۷ تعداد ۱۳۳۵ مورد شکستگی خطوط لوله ایجاد شود که همه این موارد در اسرع وقت ترمیم شده است.

وی از برنامه ریزی لازم برای تعویض شبکه توزیع آب روستاهای این شهرستان خبر داد و اظهار امیدواری کرد اعتبار لازم در این رابطه تامین گردد.
محسن کریمی افزود : در سال جاری تعداد ۱۱روستای شهرستان ساوه با تانکر سیار ، تامین آب شدند گفت : ۹ روستا به صورت مقطعی و در مدت اصلاح خرابی چاه و تعویض پمپ آبرسانی سیار انجام شده است، و پیش بینی میگردد این تعداد در سال آینده به ۲ روستا برسد.

شایان ذکر است شهرستان ساوه دارای ۱۷۴ تعداد روستا می باشد که تعداد ۱۱۱ روستای آن با تعداد ۱۹۶۷۰مشترک تحت خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند و مابقی به صورت خود گردان با مدیریت شوراها و دهیاران تامین آب می شوند.

 

به گزارش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی

  • 15 اسفند 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011