معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

نمایندگان با یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستا مخالفت کردند

8 آبان 1399

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستا مخالفت کردند.طرح تشکیل وزارت روستا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت و با ۱۳۵ رای مخالف و ۷۰ رای موافق مورد تصویب نمایندگان قرار نگرفت.
«جلیل رحیمی جهان آبادی» نماینده تربت جام که به عنوان نماینده پیشنهاد دهندگان برای دفاع از یک فوریت این طرح سخن می گفت، اظهار کرد:ما در کشوری زندگی می‌کنیم که ۲۵ درصد آنان در روستاها و ۷۵ درصد آنها در شهرها زندگی می‌کنند. انقلاب اسلامی بر پایه تلاش همین روستاییان فقیر و پا برهنه به پیروزی رسید.تنها نهاد متولی روستا جهاد سازندگی بود که منحل شد و امروز روستاها متولی ندارند و یک نهاد به عنوان معاونت مناطق محروم پایه‌گذاری شده است که در طول این سال ها اقدام خاصی جهت محرومیت زدایی روستاییان انجام نداده است.
وی افزود: این کشور بر پایه اقتصاد مصرفی نمی‌تواند دوام بیاورد باید روستاها را به خودکفایی برسانیم روستاییان پایه‌های فکری این انقلاب را پاسبانی و پاسداری می‌کنند. برای ایجاد اشتغال درشهرها میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنیم اما برای اشتغال روستاها توجه جدی صورت نمی گیرد.
«محمدتقی نقدعلی» نماینده مردم خمینی شهر به عنوان مخالف با طرح وزارت روستا گفت: در سالیان گذشته مرتب بر کوچک سازی دولت تاکید داریم. وقتی متولیان امر به مسوولیت خود عمل نمی‌کنند نمیتوانیم نهاد دیگری را تاسیس کنیم. این یک خطای راهبردی است و مجلس باید مشکلات معیشتی مردم را در دستور کار خود قرار دهد.
«مهرداد گودرزوندچگینی» نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه و در موافقت با یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستایی، گفت: وزارت جهاد سازندگی در گذشته مسئول مستقیم وضع روستاها بود اما امروز روستاها به حال خود رها شده و هیچ پاسخگوی واحدی ندارد و تداخل وظایف در این موضوع دیده می شود.
وی افزود: اگر سم و کود و نهاده های کشاورزی دچار مشکل است به خاطر نبود متولی واحد در این بخش است و اگر می‌خواهیم این مشکل مرتفع شود باید یک جا پاسخگوی واحد داشته باشیم و بدانیم مشکلات روستاییان باید از کجا پیگیری شود لذا فوریت این طرح در شرایط فعلی به شدت احساس می شود.

منبع:ایرنا

  • 8 آبان 1399
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

برچسب ها : ، ،

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011