معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

افزایش ۱/۵ درصدی ثبت نام شوراهای روستا در آذربایجان غربی/ برگزاری الکترونیکی انتخابات در سه شهر بزرگ استان

1 اردیبهشت 1400

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: تعداد ۱۲ هزار و ۱۲۲ نفر در انتخابات شورا‌های روستا‌ها ثبت‌نام کردند که نسبت به دوره قبل ۱.۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا، علی مصطفوی رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در جلسه ستاد انتخابات استان با بیان اینکه یک هزار و ۹۶۷ نفر در ۴۸ شهر استان نامزد انتخابات شورا‌های شهر شدند، گفت: ۱۲ هزار و ۱۲۲ نفر نیز در انتخابات شورا‌های اسلامی روستا‌های آذربایجان غربی ثبت‌نام کردند که نسبت به دوره قبل ۱.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مصطفوی ادامه داد: انتخابات در بیش از ۹۷ درصد از روستا‌های واجد شرایط معادل ۲ هزار و ۱۳۷ روستا برگزار خواهد شد که در مقایسه با دوره قبل ۶.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: انتخابات شورا‌های شهر در ۴۸ شهر استان با مشارکت یک هزار و ۷۶۲ مرد و ۲۰۵ خانم برگزار می‌شود که نسبت به دوره قبل ۱۷ درصد کاهش‌یافته است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در کمتر از ۳ درصد به تعداد ۵۹ روستای واجد شرایط استان از جمله در شاهین‌دژ، ماکو، سلماس، خوی، میاندوآب و شوط انتخابات برگزار نخواهد شد و در یازده شهرستان استان صد درصد روستا‌های واجد شرایط انتخابات را برگزار خواهند کرد که حاکی از استقبال در این دوره به نسبت دوره قبل است.

مصطفوی ضمن تأکید بر جلوگیری از هرگونه گردهمایی با توجه به شرایط کرونایی، یادآور شد: همچنین تلاش خواهد شد انتخابات شورا‌های اسلامی در شهرستان ارومیه و دو شهرستان دیگر به‌صورت الکترونیکی برگزار شود.

وی مشارکت حداکثری، قانون‌مداری، امانت‌داری و بی‌طرفی را چهار اصل مهم انتخابات عنوان و ابراز کرد: مسئولان باید تلاش کنند با رعایت این اصول، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

  • 1 اردیبهشت 1400
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011