معرفی رایگان روستا راهکار مدیریت روستا

آغاز برداشت چغندرقند از اراضی کشاورزی استان قزوین

30 مهر 1396
کشت چغندر قند

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برداشت چغندرقند از سطح ۳۰۸۴ هکتار از اراضی کشاورزی این استان آغاز شده است.

«فرزاد خوش‌اخلاق» بابیان این‌که برداشت محصول چغندرقند از سطح ۳۰۸۴ هکتار از اراضی کشاورزی این استان آغاز شده است، پیش‌بینی کرد: در سال زراعی جاری بیش از ۱۲۰ هزار تُن چغندرقند از مزارع استان برداشت و تحویل کارخانه شود.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام بخش مدیریت کشاورزی کارخانه قند قزوین، تحویل چغندرقند از زارعین استان از تاریخ بیست‌ویکم مهرماه سال جاری آغازشده و روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کامیون محصول چغندرقند قابل خریداری است.

خوش‌اخلاق تصریح کرد: با توجه به این‌که روزانه حدود ۷۰ کامیون از محصول چغندرکاران استان خریداری می‌شود برنامه‌ریزی‌شده که حداکثر زیر ۲۴ ساعت زمان تحویل باشد.

به گفتهٔ وی، در هر شبانه‌روز حدود ۶۰ کامیون چغندرقند از سایر استان‌های کشور تحویل کارخانه قند می‌شود.

خوش‌اخلاق زمان تحویل چغندرقند زارعین را، ۸ صبح تا ۸ شب برای تحویل محصول چغندرکاران استان قزوین و ۸ شب تا ۸ صبح را برای سایر استان‌ها ذکر کرد.

به گفتهٔ وی، با توجه به درجه حرارت موجود، از ابتدای آبان ماه میزان خرید این محصول افزایش می‌یابد و چغندرقند تولیدی به‌صورت سیلویی در کارخانه ذخیره می‌شود.

وی یادآور شد: بر این اساس روزانه حدود ۲۰۰۰ تُن چغندرقند به‌صورت سیلویی ذخیره‌سازی می‌شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: متأسفانه در سال زراعی جاری برخی زارعین عقد قرارداد با کارخانه قند نداشته که با ورود محصول به کارخانه عملاً نوبت‌دهی دچار مشکل شده که از زارعین چغندرکار استان درخواست می‌شود بر اساس نوبت منعقده و بر طبق قرارداد نسبت به تحویل محصول خود اقدام کنند.

خوش‌اخلاق یادآور شد: با توجه به کشت زمستانه چغندرقند در برخی استان‌ها عملاً محصول تولیدی بلاتکلیف مانده که توسط واسطه‌ها و دلالان خریداری‌شده و با ورود حجم زیاد محصول عملاً برنامه‌ریزی استان برای خرید این محصول را تحت‌الشعاع قرار داده است.

برداشت چغندر قند

برداشت چغندرقند

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

www.isna.ir

  • 30 مهر 1396
  • |
  • دیدگاه
  • |
  1. هشت پا گفت:

    خودمون تولید کنیم خودمون صادر کنیم این واردات کمر کشاورزارو شکست

پشتیبانی و فروش

تلفن واحد پشتیبانی و فروش: 7000 15 35 011  داخلی 3 
همراه (مدیر فروش) : 2208 666 0911   

آدرس

مازندران بابل چهار راه نواب صفوی روبروی اشرفی 16 جنب گل و بلبل
تلفن و فکس: 7000 15 35 011